X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Start-up

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 18:26
Start-up to innowacyjne przedsięwzięcie biznesowe. Często się nie udaje, ale nie ma w tym nic złego.
Audio
  • Czym jest start-up i jaką odgrywa rolę w rozwoju biznesu w Polsce, tłumaczy Daniel Maksym, dyrektor Działu Rozwoju i Innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. /Kamil Piechowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Daniel Maksym, dyrektor Działu Rozwoju i Innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Daniel Maksym, dyrektor Działu Rozwoju i Innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Foto: Polskie Radio

Tworzenie start-upu polega na poszukiwaniu niszy.

– Start-up to będzie coś, co jest w organizacji. Coś co dopiero kiełkuje, tworzy, testuje, bada, tak naprawdę podnosi się i upada po to, żeby powstał żywotny, istniejący model biznesowy, lub też, żeby wszyscy sobie powiedzieli: to nie jest to – tłumaczy Daniel Maksym, dyrektor Działu Rozwoju i Innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jak dodaje, jeżeli start-up nie odnosi sukcesu, nie ma w tym nic złego. Często się tak dzieje i przedsiębiorcy nie powinni wtedy załamywać rąk. Porażka też jest w pewnym sensie drogą do sukcesu.

W całej idei chodzi o poszukiwanie takiego modelu biznesowego, który będzie wyjątkowy i będzie przynosił zyski. Jest to najczęściej biznes polegający na tworzeniu nowej technologii, ale nie jest to regułą.

Start-up przestaje być start-upem, gdy znalazł odpowiednią niszę, staje się opłacalny i zaczyna działać na większą skalę.

– Czyli doszliśmy do wniosku, że to, co mamy jako naszą główną wartość, to będziemy to replikować w tysiącach, setkach tysięcy czy milionach egzemplarzy i na tym będziemy robić biznes – dodaje Daniel Maksym z NCBR.

Start-upy w Polsce są coraz bardziej popularne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stara się wspierać każdą taką inicjatywę. W tym roku ma przeznaczyć na pomoc przedsięwzięciom badawczo rozwojowym 8 miliardów złotych.

Daniel Piechowski

Zobacz więcej na temat: start-up
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Google otworzył Campus Warsaw w "Koneserze"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 13:58
To piąta tego typu placówka na świecie. Ma być wsparciem dla przedsiębiorczych i innowacyjnych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startup Summit. Jak pomysł rozwinąć w międzynarodową korporację?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 16:32
Większość tak zwanych innowacyjnych firm bankrutuje, ale te, które przetrwają, mogą stać się międzynarodowymi korporacjami. Ci, którym się udało dzielą się swoim doświadczeniem z tymi, którzy są na początku drogi. Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczął się Startup Summit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej start-upów z zagranicy otwiera działalność w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 19:00
Zakładane w Polsce zagraniczne start-upy to ogromnie korzyści dla gospodarki: nowe miejsca pracy, wpływy podatkowe oraz zastrzyk zagranicznego kapitału, który przyciąga kolejnych inwestorów. Fundacja StartUp HUB Poland ocenia, że wynalazcy z innych krajów coraz chętniej wdrażają swoje pomysły w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Google Campus: w Polsce jest potencjał do tworzenia globalnych start-upów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 09:46
W Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, jest potencjał do stworzenia globalnych start-upów, potrzeba tylko czasu i rozwijania systemu wsparcia dla takich firm - powiedział szef Google Campus Warsaw Rafał Plutecki.
rozwiń zwiń