more_horiz
Gospodarka

Fundacja Habitat for Humanity pomaga ubogim i ich rodzinom w budowie i remontach domów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:47
Działająca na całym świecie Fundacja Habitat for Humanity, stara się zapobiegać ubóstwu mieszkaniowemu i wraz z rodzinami, których nie stać na własne locum, buduje i remontuje domy zapewniające godne warunki życia. 
Audio
  • Z Magdaleną Ruszkowską-Cieślak, prezes zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland rozmawiał w radiowej Jedynce Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W tych przedsięwzięciach biorą udział wolontariusze, a firmy budowlane często dostarczają nieodpłatnie materiały. Fundacja nie rozdaje domów za darmo, pomaga zgodnie z ustaloną procedurą.

Fundacja pomaga m.in. w budowie domów na wsiach. 

- Tak, ale nie tylko. Staramy się budować albo rozbudowywać oraz remontować domy i rzeczywiście znakomita większość z nich jest zlokalizowana na terenach wiejskich. Ale budujemy również budynki wielorodzinne - wyjaśniła Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezes zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland w radiowej Jedynce w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.  

Fundacja nie rozdaje domów za darmo. Pomaga zgodnie z ustaloną procedurą. - Rodzina, która uczestniczy w budowie jest wspierana za pomocą finansowania zwrotnego nieoprocentowanego, którą rodzina spłaca do funduszu odnawialnego, tak aby spłaty posłużyły następnym rodzinom - wyjaśniła prezes Fundacji.

- Czasami rodziny nie stać na budowę domu na własność i w wówczas powinniśmy mieć możliwość zapewnienia dobrych warunków do mieszkania na zasadzie najmu - dodała.  

Obecnie fundacja pomaga w budowie i remoncie domów w kilku miejscach w Polsce.

Fundacja Habitat for Humanity od początku działania zapewniła dach nad głową ponad 3 milionom osób w ponad 100 krajach.

Każdego roku na całym świecie  do wolontariatu Fundacji zgłasza się ponad milion osób.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 


Zobacz więcej na temat: wieś budownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak