X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Weterynarze na cenzurowanym. Chcą podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 12:25
Po ujawnieniu nielegalnego uboju bydła w rzeźni w Kalinowie koło Ostrowi Mazowieckiej, zwolniony został powiatowy lekarz weterynarii. Rozwiązano też umowy z lekarzami nadzorującymi zakład.
Audio
  • Po skandalu związanym z nielegalnym ubojem krów w rzeźni pod Ostrowią Mazowiecką - rozgorzała dyskusja na temat stanu polskiej inspekcji weterynaryjnej. O tym m.in. była mowa w radiowej jedynce, w audycji przygotowanej przez Dariusza Kwiatkowskiego.
Na skutek ostatniego skandalu z nielegalnym ubojem, polska wołowina może mieć utrudniony dostęp na unijne rynki.
Na skutek ostatniego skandalu z nielegalnym ubojem, polska wołowina może mieć utrudniony dostęp na unijne rynki.Foto: Pixabay

Naganne postępowanie weterynarzy jest powszechnie piętnowane, ale też budzi  refleksję nad stanem inspekcji weterynaryjnej. 

Potrzebne wsparcie

- Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna liczy na współpracę z organami ścigania przy wyjaśnianiu sprawy - mówił w radiowej Jedynce Witold Katner, rzecznik prasowy Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Inspekcja weterynaryjna potrzebuje wsparcia. Obecnie warunki płacowe nie zachęcają do podejmowania pracy w jej strukturach. 

Podwyżki dla weterynarzy 

Związki zawodowe działające w Inspekcji Weterynaryjnej uzyskały ze strony  ministerstwa rolnictwa obietnicę przekazania dodatkowych 40 mln złotych na podwyżki dla weterynarzy, jednak jest to obietnica, która nie doczekała się gwarancji na piśmie.

Związkowcy domagają się również, aby Inspekcja była zasilona dodatkową kwotą 40 milionów przez kolejne cztery lata.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wołowina: jemy jej więcej, ale problemem nadal jakość i cena

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 13:56
Spożycie wołowiny w Polsce rośnie. Jednak bez obniżki cen, a także wyższej jakości i powtarzalności dostaw, mięso wołowe nadal będzie przegrywać konkurencję z drobiem i wieprzowiną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska wołowina na cenzurowanym, spadają ceny

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:20
Kilkanaście dni po wykryciu nielegalnego uboju w rzeźni w Kalinowie koło Ostrowi Mazowieckej są już widoczne negatywne efekty tego skandalu.  
rozwiń zwiń