X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Drony nad polami. Nowoczesne technologie wkroczyły do rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:40
Innowacje w rolnictiwie nie mają tak spektakularnego charakteru jak w innych dziedzinach gospodarki, ale coraz częściej wykorzystuje się w nim m.in. drony, precyzyjne nawożenie czy opryski - nie mówiąc o sterowanych komputerowo maszynach rolniczych.
Audio
  • O innowacjach w rolnictwie - mówił w radiowej Jedynce wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, członek Zespołu d/s Innowacyjności. (Aleksandra Tycner)
Drony znajdują coraz szersze zastosowanie w rolnictwie.
Drony znajdują coraz szersze zastosowanie w rolnictwie.Foto: Pixabay

- Innowacje w rolnictwie to nie tylko technologie - mówił w radiowej Jedynce wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, członek Zespołu d/s Innowacyjności.

Jak dodał - nowoczesność w rolnictwie to również nowe odmiany zbóż odporne na trudne warunki klimatyczne, czy nowe sposoby żywienia zwierząt.

Drony - przypomniał - służą coraz częściej do monitorowania suszy, strat łowieckich czy robienia zdjęć pomagających w analizie nawodnienia gleby. Pojawiają się także mobilne urządzenia do odchwaszczania upraw. Te nowinki są, albo lada moment, będą także dostępne w Polsce.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agro days: spora dawka wiedzy o hodowli w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 13:00
Jeszcze dziś można w Warszawie odwiedzić wystawę dla hodowców podczas Agro Days. Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki – od budownictwa, poprzez konkursy oraz specjalistyczne warsztaty i spotkania z ekspertami do pokazów gotowania i degustacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Horti-Tech, czyli jak hi tech wkracza do rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:30
W środę 13 lutego w Kielcach ruszają targi HortiTech - które będą okazją do zaprezentowania przez producentów nowoczesnego sprzętu sadowniczego i warzywniczego oraz do spotkania właścicieli sadów i gospodarstw warzywniczych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś drugi Dzień Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 08:50
W Jasionce pod Rzeszowem dziś drugi i ostatni dzień Europejskiego Forum Rolniczego. To znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia służące podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Dziś w Jasionce będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń