X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Branża mięsna na zakręcie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 11:47
Wszyscy pamiętamy jeszcze aferę, która wybuchła na początku roku w ubojni koło Ostrowi Mazowieckiej, oferującej wołowinę pochodzącą od krów ubitych w niewłaściwy sposób. To była tylko jedna ubojnia, ale straty poniosły też inne zakłady mięsne.
Audio
  • Branża mięsna w Polsce nadal boryka się z problemem wizerunkowym po głośnej aferze z nielegalnym ubojem krów w ubojni koło Ostrowi Mazowieckiej. Więcej na ten temat w radiowej Jedynce w audycji Sylwii Zadrożnej.
Polska jest czołowym producentem i eksporterem wołowiny w Europie. Rocznie sprzedajemy jej za granicę  około 500 tysięcy ton, czyli prawie 90  produkcji.
Polska jest czołowym producentem i eksporterem wołowiny w Europie. Rocznie sprzedajemy jej za granicę około 500 tysięcy ton, czyli prawie 90 % produkcji. Foto: pixabay

Są to nie tylko straty wymierne finansowe, ale również wizerunkowe, które trzeba teraz odbudować - mówiła w radiowej Jedynce Agata Jaczyńska z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

Producenci muszą teraz dochodzić sprawiedliwości w sądach i odbudowywać utraconą reputację. Prokuratura prowadzi postępowanie o 3 czyny w sprawie ubojni.

Po pierwsze o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwego mięsa, po drugie - poświadczenie nieprawdy przez lekarza weterynarii w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wreszcie o prowadzenie działalności, która nie spełnia wymagań weterynaryjnych.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Sylwia Zadrożna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak