X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnicy na południu liczą straty po powodziach i zalaniach pól

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 12:22
Po ostatnich ulewach na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce ucierpiało wiele gospodarstw i upraw rolnych. Pod wodą znalazły się przede wszystkim łąki, uprawy warzyw i zbóż.
Audio
  • O stratach w uprawach rolnych po tegorocznych powodziach i podtopieniach w niektórych regionach Polski południowej, na przykładzie gminy Ryglice - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Tegoroczna powódź w części południowych regionów Polski zniszczyła przede wszystkim użytki zielone i część upraw rolnych.
Tegoroczna powódź w części południowych regionów Polski zniszczyła przede wszystkim użytki zielone i część upraw rolnych.Foto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce Paweł Augustyn, burmistrz gminy Ryglice w powiecie tarnowskim - gmina położona jest na zboczach i stokach, więc woda zalewała teren gminy spływając z wyżej położonych terenów.

W tym roku straty odnotowano nie tylko w uprawach, na łąkach czy pastwiskach, ale także w zabudowaniach gospodarskich i mieszkalnych.

Jak powiedział burmistrz Ryglic - tegoroczna powódź zniszczyła przede wszystkim użytki zielone oraz część upraw rolnych. Duże straty wyrządziła także w sadach, zwłaszcza jeśli chodzi o maliny i inne owoce miękkie.

Aby zabezpieczyć się przed powodzią - mówił burmistrz - musi powstać wreszcie zbiornik retencyjny, który ustabilizowałby sytuację nie tylko w tej gminie, ale w dorzeczu całego Dunajca. Do tego teren pobliskich gmin często na przemian nawiedzają powódź i susza.  

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak