X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program "Dobrostan", ma poprawić życie i zdrowie zwierząt na wsi

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:30
Prezes PIS Jarosław Kaczyński w Zbuczynie k. Siedlec zapowiedział utrzymanie i rozszerzenie dotychczasowych programów wsparcia dla wsi i rolnictwa. Nowy program rolny PiS przedstawi na początku września.
Audio
  • O programie "Dobrostan" skierowanym do małych i średnich gospodarstw rolnych - w radiowej Jedynce w audycji Agro Fakty - mówił Ryszard Zarudzki wiceminister resortu rolnictwa. (Tomasz Matusiak)
Rolnicy w ramach programu Dobrostan od 2020 roku będą mogli otrzymać wsparcie finansowe np. dla trzody chlewnej, macior i krów za podwyższenie ich dobrostanu.
Rolnicy w ramach programu "Dobrostan" od 2020 roku będą mogli otrzymać wsparcie finansowe np. dla trzody chlewnej, macior i krów za podwyższenie ich dobrostanu.Foto: pixabay

Tymczasem resort rolnictwa przyjął projekt zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20.

- W przyszłym roku uruchomimy nowe działanie "Dobrostan", które ma poprawić życie i zdrowie zwierząt na wsi - poinformował w radiowej Jedynce Ryszard Zarudzki wiceminister rolnictwa.

Rolnicy w ramach tego programu od 2020 roku będą mieli możliwość otrzymania wsparcia finansowego np. dla trzody chlewnej, macior i krów za podwyższenie ich dobrostanu.

Chodzi np. o rozgęszczenie zwierząt, czyli mniej zwierząt na danej powierzchni. Krowy objęte działaniem programu powinny przebywać na pastwisku co najmniej 120 dni w roku. Jeśli chodzi o trzodę chlewną - dopłaty będą dotyczyły lepszego dostępu do wybiegów. Dofinansowanie w ramach programu "Dobrostan" obejmą wyłącznie małe i średnie gospodarstwa. Na działanie te resort rolnictwa przeznaczy 50 mln euro.

W programie rolnym PiS zapowiedziano również takie elementy jak programy: "Czyste Powietrze i "Mój Prąd", program kanalizacyjno-wodociągowy, utylizację azbestu czy wapnowanie gleb.

Tomasz Matusiak, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak