X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Społeczna Agencja Najmu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 20:48
Społeczna Agencja Najmu (SAN) to organizacja typu not-for-profit, czyli z założenia działająca nie dla zysku, która pośredniczy między prywatnymi właścicielami mieszkań a niezamożną częścią społeczeństwa, która tych mieszkań nie ma.
Audio
  • Co to jest Społeczna Agencja Najmu i czym się zajmuje, wyjaśnia Barbara Audycka z Fundacji Habitat for Humanity Poland (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

SAN przejmując rolę zarządcy najmu, z jednej strony zabezpiecza interesy właścicieli lokali, a z drugiej -  najemców. Tym pierwszym daje gwarancję terminowego opłacania czynszu, wsparcie administracyjne oraz monitorowanie stanu mieszkań. Tym drugim z kolei, oferuje długoterminową umowę najmu, dostępny czynsz oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

Społeczne Agencje Najmu to rozwiązanie, które narodziło się w Belgii, ale jest też wykorzystywane w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Nie ma ich jeszcze w Europie Środkowej.

Jak mówi Barbara Audycka z Fundacji Habitat for Humanity Poland, SAN ma być bezpieczną i tańszą alternatywą dla kredytu hipotecznego oraz najmu komercyjnego. Najem społeczny to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do ludzi młodych, rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokie raty kredytu lub czynsz. Może być jednym z elementów polityki mieszkaniowej kraju.

Sylwia Zadrożna


Zobacz więcej na temat: mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak