X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Backlog

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 15:00
Backlog, czyli portfel zamówień, to termin używany przede wszystkim w spółkach informatycznych do określenia, jak wyglądają perspektywy sprzedaży w kontraktach na rok następny.
Audio
  • Czym jest backlog, wyjaśnia portalowi gospodarka.polskieradio.pl Patryk Wasilewski z Asseco Poland (Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Jest to wartość podpisanych przez spółkę zamówień, które będą realizowane w następnym roku albo następnym okresie sprawozdawczym.

Zazwyczaj służy do tego, żeby pokazać, jak będą zachowywały się przychody danej spółki.

Najlepiej, by portfel zamówień rósł, bo to oznacza, że spółka rozwija się i z roku na rok zwiększa grono klientów oraz zwiększa zakres prac, który wykonuje.

Zdecydowanie niepokojąca dla akcjonariuszy jest sytuacja, kiedy backlog zmniejsza się, bo to oznacza, że mogą być kłopoty z popytem na produkty, czy usługi, które dana spółka oferuje.

Elżbieta Szczerbak


Zobacz więcej na temat: Elżbieta Szczerbak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dom maklerski

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 19:28
Dom maklerski to instytucja finansowe, która zajmuje się pośredniczeniem w obrocie instrumentami finansowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielone obligacje, czyli green bonds

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 14:12
Zielone obligacje to standardowe papiery, jakie mogą wyemitować państwa, instytucje międzynarodowe, ale również podmioty prywatne, przedsiębiorstwa i banki, z jednym tylko zastrzeżeniem - zebrane w ten sposób pieniądze muszą trafić na cele proekologiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 15:15
Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne (BIZ) to szczególny rodzaj inwestycji, który jest definiowany jako międzynarodowy transfer kapitału w celu utworzenia przedsiębiorstwa i sprawowania nad nim długotrwałej kontroli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swoboda działalności gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 14:46
Idea wolności ekonomicznej dała znać o sobie pod koniec XVII wieku w Anglii. Przybrała wtedy postać programu gospodarczego, który stworzyli prekursorzy tak zwanej szkoły klasycznej ekonomii politycznej. Pojęcie to nabrało praktycznego znaczenia w XIX wieku, kiedy to powszechne stało się przekonanie, że wolność gospodarcza i wolność konkurencji są niezbędne dla rozwoju państwa i społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inflacja

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 20:18
Inflacja to proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Przeciwnym zjawiskiem jest deflacja.
rozwiń zwiń