X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Restrukturyzacja zadłużenia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 16:00
Restrukturyzacja zadłużenia polega na zmianie warunków dotyczących spłaty. Może to być np. obniżenie raty, wydłużenie okresu spłaty lub zawieszenie spłaty – wyjaśnia Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera.
Audio
  • Na czym polega restrukturyzacja zadłużenia, wyjaśnia portalowi gospodarka.polskieradio.pl Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera (Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Proces restrukturyzacji stosuje się wtedy, kiedy osoba spłacająca kredyt ma poważne problemy – np. zdrowotne lub utraciła pracę – co utrudnia dokonywanie spłaty zadłużenia na dotychczasowych warunkach.

W takich sytuacjach na restrukturyzacji kredytu zależy obu stronom – bank chcę odzyskać należne środki, a kredytobiorca chce dostosować wysokość raty do swoich możliwości.

Osoba zainteresowana restrukturyzacją zadłużenia powinna udać się do swojego banku i złożyć odpowiedni wniosek.

W przypadku wydłużenia okresu spłaty, obniża nam się rata – jest to pomocne, kiedy nasze dochody są niższe niż wcześniej. Restrukturyzacja zadłużenia może polegać też na zawieszeniu spłaty – np. na kilka miesięcy – co może być pomocne, jeżeli straciliśmy pracę i szukamy nowej. Innym rozwiązaniem może być umorzenie części zadłużenia przez bank. Tak się może stać w sytuacji, kiedy instytucja, od której pożyczyliśmy pieniądze, uzna, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z całością zadłużenia. Warto też pamiętać, że za restrukturyzacja naszego zobowiązania może nas kosztować  – np. w przypadku wydłużenia okresu spłaty, więcej zapłacimy za odsetki.

Dominik Olędzki


Zobacz więcej na temat: długi kredyt Dominik Olędzki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa broń banków w walce o odzyskanie niespłacanych kredytów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 08:17
Po likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego (BTE) banki znalazły nowy, bardzo skuteczny sposób na odzyskiwanie należności od swoich klientów, którzy nie spłacają kredytów. Chodzi o sądowy nakaz zapłaty - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń