Czesław Lang: triumf Michała Kwiatkowskiego nie jest przypadkowy
Gościem Trzeciej Strony Medalu był wybitny kolarz Czesław Lang, który opowiedział o fenomenie Michała Kwiatkowskiego, świeżo upieczonego mistrza świata na szosie.
2014-10-08, 11:54
Posłuchaj
Czesław Lang mówił w radiowej Trójce, że podczas wyścigu w Hiszpanii emocje mieliśmy do samego końca, a szczególnie nerwowa była sama końcówka.
- Odjechała ucieczka, miała 16 minut przewagi, i gdybyśmy jej nie pogonili to zdublowałaby peleton i wyścig rozstrzygnąłby się między czterema kolarzami. Żadne z państw, które są potęgami w kolarstwie nie wzięło na siebie odpowiedzialności, aby dogonić tę ucieczkę i skorzystali na tym Polacy - tłumaczył były kolarz.
Gość TSM mówił, że w pewnym momencie widzieliśmy prawdziwy festiwal Polaków. - Dziewięciu Polaków na czele wyścigu przez 200 kilometrów to naprawdę fenomen. Oczywiście to wszystko zmieniało się w trakcie rywalizacji - wyjaśnił Lang.
Dodał, że taktyka biało-czerwonych sprawdziła się w stu procentach. - Pozwoliła Michałowi Kwiatkowskiemu nie brać udziału w różnego rodzaju akcjach. Wiemy, że on zawsze chce być z przodu, wszystko widzieć, ale tutaj pracował przede wszystkim zespół - tłumaczył gość Trójki.
REKLAMA
- Michał Kwiatkowski wygrał te mistrzostwa w wielkim stylu i na pewno przejdą do historii jako wielki dzień polskiego kolarstwa. Jego triumf nie jest przypadkowy. To urodzony lider - zaznaczył Lang.
"Trzecia strona medalu" na antenie w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.
mr
REKLAMA