more_horiz
Sport

MŚ siatkarzy: terminarz i program mistrzostw

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 11:15
Meczem z Serbią w Warszawie w sobotę o 20.15 rozpoczną polscy siatkarze rywalizację w rodzimych mistrzostwach świata. W grupie A, która swoje spotkania rozegra we Wrocławiu, rywalami biało-czerwonych będą jeszcze Australia, Wenezuela, Kamerun i Argentyna.
Polscy kibice podczas meczu Polska - Serbia otwierającego mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn na Stadionie Narodowym w Warszawie
Polscy kibice podczas meczu Polska - Serbia otwierającego mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn na Stadionie Narodowym w WarszawieFoto: PAP/ Leszek Szymański

Program turnieju:
I runda (24 drużyny, cztery grupy, awans po cztery zespoły)


sobota, 30 sierpnia

20.15   Polska - Serbia (grupa A, Stadion Narodowy w Warszawie)

niedziela, 31 sierpnia

13.00   Włochy    - Iran (gr. D, Kraków)
16.30   Belgia    - USA (gr. D, Kraków)
Wenezuela - Argentyna (gr. A, Wrocław)
20.15   Portoryko - Francja (gr. D, Kraków)
Kamerun   - Australia (gr. A, Wrocław)

poniedziałek, 1 września
13.00   Brazylia  - Niemcy (gr. B, Katowice)
Rosja     - Kanada (gr. C, Gdańsk)
16.30   Finlandia - Kuba (gr. B, Katowice)
Meksyk    - Bułgaria (gr. C, Gdańsk)
20.15   Korea Płd.- Tunezja (gr. B, Katowice)
Chiny     - Egipt (gr. C, Gdańsk)

wtorek, 2 września

13.00   Argentyna - Serbia (gr. A, Wrocław)
USA       - Iran (gr. D, Kraków)
16.30   Wenezuala - Kamerun (gr. A, Wrocław)
Belgia    - Portoryko (gr. D, Kraków)
20.15   Australia - Polska (gr. A, Wrocław)
Francja   - Włochy (gr. D, Kraków)

środa, 3 września
13.00   Kuba      - Niemcy (gr. B, Katowice)
Bułgaria  - Kanada (gr. C, Gdańsk)
16.30   Finlandia - Korea Płd. (gr. B, Katowice)
Meksyk    - Chiny (gr. C, Gdańsk)
20.15   Tunezja   - Brazylia (gr. B, Katowice)
Egipt     - Rosja (gr. C, Gdańsk)

czwartek, 4 września

13.00   Kamerun   - Argentyna (gr. A, Wrocław)
Portoryko - USA (gr. D, Kraków)
16.30   Serbia    - Australia (gr. A, Wrocław)
Iran      - Francja (gr. D, Kraków)
20.15   Polska    - Wenezuela (gr. A, Wrocław)
Włochy    - Belgia (gr. D, Kraków)

piątek, 5 września
13.00   Korea Płd.- Kuba (gr. B, Katowice)
Chiny     - Bułgaria (gr. C, Gdańsk)
16.30   Niemcy    - Tunezja (gr. B, Katowice)
Kanada    - Egipt (gr. C, Gdańsk)
20.15   Brazylia  - Finlandia (gr. B, Katowice)
Rosja     - Meksyk (gr. C, Gdańsk)

sobota, 6 września
13.00   Argentyna - Australia (gr. A, Wrocław)  
USA       - Francja (gr. D, Kraków)
Kuba      - Tunezja (gr. B, Katowice)
Bułgaria  - Egipt (gr. C, Gdańsk)
16.30   Wenezuela - Serbia (gr. A, Wrocław)
Belgia    - Iran (gr. D, Kraków)
Finlandia - Niemcy (gr. B, Katowice)
Meksyk    - Kanada (gr. C, Gdańsk)
20.15   Polska    - Kamerun (gr. A, Wrocław)
Portoryko - Włochy (gr. D, Kraków)
Korea Płd.- Brazylia (gr. B, Katowice)
Chiny     - Rosja (gr. C, Gdańsk)

niedziela, 7 września

13.00   Australia - Wenezuela (gr. A, Wrocław)
Tunezja   - Finlandia (gr. B, Katowice)
Egipt     - Meksyk (gr. C, Gdańsk)  
Francja   - Belgia (gr. D, Kraków)
16.30   Polska    - Argentyna (gr. A, Wrocław)
Niemcy    - Korea Płd. (gr. B, Katowice)
Kanada    - Chiny (gr. C, Gdańsk)  
Iran      - Portoryko (gr. D, Kraków)
20.15   Serbia    - Kamerun (gr. A, Wrocław)
Brazylia  - Kuba (gr. B, Katowice)
Rosja     - Bułgaria (gr. C, Gdańsk)   
Włochy    - USA (gr. D, Kraków)

II runda (16 drużyn, dwie grupy, awans po trzy zespoły)

środa, 10 września

16.30   A1 - D3 (gr. E, Łódź)
A3 - D1 (gr. E, Bydgoszcz)
B1 - C3 (gr. F, Katowice)
B3 - C1 (gr. F, Wrocław)

20.15   A2 - D4 (gr. E, Łódź)
A4 - D2 (gr. E, Bydgoszcz)
B2 - C4 (gr. F, Katowice)
B4 - C2 (gr. F, Wrocław)

czwartek, 11 września

16.30   A1 - D4 (gr. E, Łódź)
A3 - D2 (gr. E, Bydgoszcz)
B1 - C4 (gr. F, Katowice)
B3 - C2 (gr. F, Wrocław)

20.15   A2 - D3 (gr. E, Łódź)
A4 - D1 (gr. E, Bydgoszcz)
B2 - C3 (gr. F, Katowice)
B4 - C1 (gr. F, Wrocław)

sobota, 13 września
16.30   A1 - D2 (gr. E, Łódź)
A3 - D4 (gr. E, Bydgoszcz)
B1 - C2 (gr. F, Katowice)
B3 - C4 (gr. F, Wrocław)

20.15   A2 - D1 (gr. E, Łódź)
A4 - D3 (gr. E, Bydgoszcz)
B2 - C1 (gr. F, Katowice)
B4 - C3 (gr. F, Wrocław)

niedziela, 14 września
16.30   A1 - D1 (gr. E, Łódź)
A3 - D3 (gr. E, Bydgoszcz)
B1 - C1 (gr. F, Katowice)
B3 - C3 (gr. F, Wrocław)

20.15   A2 - D2 (gr. E, Łódź)
A4 - D4 (gr. E, Bydgoszcz)
B2 - C2 (gr. F, Katowice)
B4 - C4 (gr. F, Wrocław)

III runda (6 drużyn, dwie grupy, dwa pierwsze zespoły awansują do półfinałów, trzecie drużyny rozegrają mecz o miejsca 5-6)

wtorek, 16 września

20.15   F1 - E2/F2 (gr. G, Katowice)
E1 - E2/F2 (gr. H, Łódź)

środa, 17 września
20.15   E2/F2 - E3/F3 (gr. G, Katowice)
E2/F2 - E3/F3 (gr. H, Łódź)

czwartek, 18 września
20.15   F1 - E3/F3 (gr. G, Katowice)
E1 - E3/F3 (gr. H, Łódź)

mecz o 5. miejsce (Łódź)
sobota, 20 września

13.30   G3 - H3

półfinały (Katowice)
sobota, 20 września

16.30   G1 - H2
20.15   G2 - H1

mecz o brąz (Katowice)
niedziela, 21 września - godz. 16.30

mecz o złoto (Katowice)
niedziela, 21 września - godz. 20.15

(ah)