Liga Europy: Teodorczyk odpadł, Rybus gra dalej. Gra do końca opłaciła się pogromcom Legii

2017-04-21, 00:30

Old Trafford. Foto: Wikipedia

Piłkarze Olympique Lyon wyeliminowali na wyjeździe po serii rzutów karnych Besiktas Stambuł w ćwierćfinale Ligi Europy. Jedną z "jedenastek" wykorzystał Maciej Rybus. Odpadł RSC Anderlecht Łukasza Teodorczyka - uległ po dogrywce Manchesterowi United 1:2.

Ajax Amsterdam przegrał po dogrywce wyjazdowe spotkanie rewanżowe z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3 (0:0, 0:2), ale awansował dzięki zwycięstwu na własnym stadionie 2:0. Holenderskie media oceniły ten mecz jako sportowy thriller. O szczegółach Tomasz Majka (IAR)
+

Tylko w jednej z czterech par nie była konieczna dogrywka lub rzuty karne. Celta Vigo, która przed tygodniem wygrała u siebie z belgijskim KRC Genk 3:2, w rewanżu zremisowała na wyjeździe 1:1.

Po dogrywce awans wywalczyły Ajax Amsterdam (pogromca Legii Warszawa w 1/16 finału) i Manchester United, a po rzutach karnych Olympique Lyon.

Najwięcej emocji było w Stambule, gdzie Besiktas podejmował Olympique. Po 90 minutach i dogrywce gospodarze prowadzili 2:1 (przed tygodniem przegrali 1:2). W 120+2. minucie w ekipie gości wszedł na boisko Maciej Rybus, czyli z zadaniem wykonania jednego z rzutów karnych w serii "jedenastek".

Polak, który wykonywał swoją próbę w czwartej serii, nie pomylił się (wyrównał wówczas na 4-4 w karnych). Ostatecznie Olympique wygrał 7-6. W ekipie tureckiej pomylili się Serb Dusko Tosic i Chorwat Matej Mitrovic, a w Olympique - doświadczony Christophe Jallet.

Liga Europy - serwis specjalny

Na Old Trafford "Czerwone Diabły" prowadziły po golu reprezentanta Armenii Henricha Mchitarjana, ale w 32. minucie wyrównał Algierczyk Sofiane Hanni. Chwilę wcześniej próbował strzelać Łukasz Teodorczyk, ale nie opanował dobrze piłki, z czego skorzystał Hanni, oddając mocny strzał. Polak zaliczył dzięki temu asystę. Teodorczyk grał do 79. minuty.

W końcówce regulaminowego czasu bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał słynny Szwed Zlatan Ibrahimovic z MU. W dogrywce - w 107. minucie - awans gospodarzom zapewnił Marcus Rashford.

Ajax, choć w dogrywce przegrywał już 0:3 na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen i grał w osłabieniu (czerwona kartka Joela Veltmana w 80. minucie), ostatecznie uległ tylko 2:3, uzyskując awans. Przed tygodniem wygrał u siebie 2:0.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na piątek. Mecze odbędą się 4 i 11 maja, a finał rozegrany zostanie 24 maja w Sztokholmie.

bor, PAP, IAR

WYNIKI NA ŻYWO:

Manchester United - RSC Anderlecht 2:1 (pierwszy mecz - 1:1). Awans - Manchester United

KRC Genk - Celta Vigo 1:1 (pierwszy mecz - 2:3). Awans - Celta Vigo

Schalke 04 Gelsenkirchen - Ajax Amsterdam 3:2 (pierwszy mecz - 0:2). Awans - Ajax Amsterdam

Besiktas Stambuł - Olympique Lyon 2:1, k. 6:7 (pierwszy mecz - 1:2) - TRWA. Awans - Olympique Lyon

TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO:

Oto komplet półfinalistów Ligi Europy: Manchester United, Celta Vigo, Ajax Amsterdam i Olympique Lyon. Jutro losowanie par

120 min - KONIEC! Lyon awansuje po ósmej kolejce rzutów karnych. Ostatnią "jedenastkę" wykorzystał Maxime Gonalons!

120 min - Znowu broni Lopes! Tym razem golkiper Lyonu powstrzymał Mateja Mitrovicia

120 min - Niesamowite! Piłkarz Lyonu Christophe Jallet  mógł zapewnić awans swojej drużynie, ale strasznie przestrzelił nad bramką

120 min - Mamy przełamanie dopiero w siódmej kolejce rzutów karnych. Strzał Tosicia broni bramkarz Lyonu - Portugalczyk Anthony Lopes

120 min - Tymczasem mamy rzuty karne w Stambule. Wciąż nie wiadomo kto zostanie ostatnim półfinalistą - Besiktas czy Lyon

120 min - I koniec już na pewno rywalizacji w Gelsenkirchen. Piękna kontra Ajaxu Amsterdam i bramkę zdobywa Younes. Ależ mecz ze zwrotami akcji. Wydawało się, że Schalke już nie wupuści z rąk awansu do półfinału

120 min - KONIEC meczu Manchester United - Anderlecht Bruksela. Do półfinału awansowały "Czerwone Diabły"

111 min - Ajax odwraca losy dwumeczu. Daniel Caliguri, który przed chwila był bohaterem, teraz jest antybohaterem, gdy w wielkim zamieszaniu nabija piłką Nicka Viergevera i futbolówka ląduje w siatce. W tym momencie to ekipa z Amsterdamu jest w półfinale

107 min - Gol na Old Trafford! Kapitalnie zachował się Mark Rashford, który jednym zwodem minął dwóch obrońców Anderlechtu i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce

105 min - Przerwa w trzech dogrywkach. Na razie wiemy na pewno, że rzutów karnych nie będzie w Gelsenkirchen

101 min - Niemożliwe staje się możliwe w Gelsenkirchen, gdzie Schalke prowadzi z osłabionym Ajaxem Amsterdam już 3:0 i teraz jest w półfinale Ligi Europy. Gola dla gospodarzy zdobył Daniel Caligiuri

101 min - Niueznany gol dla Manchesteru United. Maroune Fellaini faulował przy akcji bramkowej

98 min - Na razie bez żadnych goli w trzech dogrywkach, ale okazji nie brakuje. Szczególnie na Old Trafford, gdzie Manchester United naciska Anderlecht Bruksela

90 min - W ostatniej akcji meczu Manchester United - Anderlecht fatalnie stanął Zlatan Ibrahimović i Szwed nabawił się kontuzji. Z pewnością nie zobaczymy go w najbliższym meczu "Czerwonych Diabłów"

90+5 min - KONIEC spotkania w Genk. Tam do półfinału awansowali goście - hiszpański klub Celta Vigo. W pozostałych trzech meczach czekamy na dogrywkę

90 min - A teraz Alexandre Lacazette w idealnej sytuacji trafia w poprzeczkę! Besiktas wciąż prowadzi z Lyonem 2:1. A więc jednak chyba dogrywka

90 min - Szalony mecz w Stambule. Najpierw w słupek trafia Ricardo Quaresma z Besiktasu, w odpowiedzi Lyon marnuje znakomita sytuację po rzucie rożnym. Żaden z zespołów nie chce dogrywki

81 min - Joel Veltman z Ajaxu otrzymuje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska. Ekipa z Amsterdamu w poważnych tarapatach, a przed rewanżem wydawało się, że będą mieli awans do półfinału

80 min - W aż trzech spotkaniach mamy wyniki, które doprowadzą do dogrywki, a już tylko 10 min do końca regulaminowego czasu gry

79 min - Łukasz Teodorczyk schodzi z boiska

66 min - KRC Genk szybko odpowiada. Belgijski zespół jednak wciąż w grze po bramce Leandro Trossarda

63 min - Pione Sisto zdobywa prowadzenie dla Celty Vigo. Hiszpanie jedną nogą w półfinale

58 min - Mamy też kolejną bramkę w Stambule. I tu też w tym momencie zanosi się na dogrywkę. Besiktas odrabia stratę z pierwszego meczu po drugim golu Anderson Talisci. Brazylijczyk umieszcza piłkę w siatce po świetnym dośrodkowaniu

56 min - Guido Burgstaller podwyższa wynik spotkania na 2:0 i w tym momencie Schalke Gelsenkirchen odrabia straty z Amsterdamu!

53 min - Pada pierwszy gol w Gelsenkirchen. Schalke wychodzi na prowadzenie po trafieniu Leona Goretzki

50 min - W odpowiedzi świetna akcja Luke'a Shawa, który wpada w pole karne gości, ale z piłką mija się Jese Lingard i skończyło się na strachu

48 min - Łukasz Teodorczyk miał  szansę na wyprowadzenie Anderlechtu Bruksela na prowadzenie, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany przez obrońcę Manchesteru United

Do przerwy wszędzie remisy

45 min - Manchester United groźnie atakuje, ale nadziewa się na niebezpieczne kontry ze strony Lyonu. Ten mecz chyba nie skończy się wynikiem 1:1

34 min - I mamy odpowiedź Olympique'u Lyon w Stambule. Alexandre Lacazette pięknym lobem ustala wynik na 1:1. Blisko wyniku z pierwszego meczu

32 min - Gol na Old Trafford! Kapitan Anderlechtu Sofiane Hanni doprowadza do wyrównania. A więc w tym momencie, jeśli wynik się utrzyma - będziemy mieli dogrywkę

27 min - Mamy pierwszą bramkę w Stambule. Besiktas prowadzi po golu Brazylijczyka Anderson Talisci i tym samym to turecki klub na tę chwilę jest w półfinale Ligi Europy

17 min - Jak się można było spodziewać "Czerwone Diabły" wciąż w natarciu. Rezultat 1:0 ich nie satysfakcjonuje, gdyż to wynik niebezpiecznie bliski dogrywki

10 min - Mamy pierwszego gola dzisiejszych ćwierćfinałów. Henrich Mychitarjan wyprowadza na prowadzenie Manchester United! Ormianin pięknym strzałem z dystansu pokonuje bramkarza Anderlechtu

21.05 - ZACZYNAMY!

21.00 - Już za chwilę rozpoczęcie wszystkich czterech spotkań. A tu rozpiska najlepiej podających piłkarzy w Lidze Europy. Liderem Paul Pogba

20.30 - I mamy ostatnie zestawienie drużyn KRC Genk i Celta Vigo

20.20 - Na stronie Ligi Europy pojawiły się składy Schalke Gelsenkirchen i Ajaxu Amsterdam

20.15 - Mamy już tez wyjściowe jedenastki Besiktasu i Lyonu

20.05 - Znamy już wyjściowe składy na mecz Manchester United - Anderlecht Bruksela. W ekipie gości tak jak przewidywaliśmy - od pierwszej minuty wystąpi Łukasz Teodorczyk

19.50 - Łatwiejsze zadanie stoi przed Genkiem, który ma jedną bramkę do odrobienia z pierwszego meczu z Celtą Vigo

19.45 - Tymczasem trudne zadanie stoi przed ekipą Schalke Gelsenkirchen, która na własnym stadionie musi odrobić dwie bramki straty do Ajaxu Amsterdam

19.40 - Tureccy kibice są w Europie znani jako jedni z najbardziej agresywnych, więc zespołowi z Lyonu nie będzie łatwo poradzić sobie z ciągłym poczuciem zagrożenia. - Jesteśmy przekonani, że atmosfera będzie wyjątkowa - powiedział dyplomatycznie pomocnik Lyonu Jordan Ferri.

UEFA karze za zamieszki w Lyonie

19.35 - Przed trudnym zadaniem stoją piłkarze Olympique Lyon. W pierwszym meczu pokonali wprawdzie u siebie Besiktas Stambuł 2:1, ale spotkanie zostało opóźnione z powodu niewłaściwego zachowania kibiców gości, którzy obrzucili racami sektory zajmowane przez fanów Lyonu. To nie był koniec kłopotów wicemistrza Francji z kibicami. Jego niedzielny wyjazdowy mecz z Bastią został opóźniony, a później zawieszony po agresji sympatyków drużyny z Korsyki. Najpierw zaatakowali oni rozgrzewających się piłkarzy gości, którzy ratowali się ucieczką do szatni, a tuż po gwizdku kończącym pierwszą połowę doszło do kolejnych zamieszek

Press Focus/x-news

19.30 - W składzie gospodarzy prawdopodobnie znajdzie się Szwed Zlatan Ibrahimović, który rozegrał tylko kilka minut w niedzielnym meczu z liderem angielskiej ekstraklasy Chelsea Londyn (2:0). Możliwe jednak, że zamiast "Ibry" wystąpi świetnie spisujący się ostatnio Marcus Rashford. - Rozegrał fantastyczny mecz z Chelsea. Zdobył bramkę, a to dodało drużynie pewności siebie - przyznał Mourinho.

19.25 - Anderlecht grał w pucharach europejskich w Anglii 15 razy i dotychczas statystyki stołecznych w tym kraju są bardzo słabe - dwa remisy i 13 porażek. - Kto powiedział, że nie możemy z nimi wygrać? Choć oczywiście musimy bardzo uważać. To dobry zespół, więc trzeba będzie dać z siebie wszystko - ocenił pomocnik Youri Tielemans.

19.20 - Manchester United wygrał wszystkie trzy spotkania z Anderlechtem i także w czwartek będzie faworytem. W rodzimej Premier League jest niepokonany od 22 spotkań i wydaje się, że podopieczni Portugalczyka Jose Mourinho złapali dobry rytm. W Brukseli "Czerwone Diabły" miały przewagę, ale w końcówce meczu straciły bramkę na 1:1. - Cieszę się, że udało nam się skomplikować życie panu Mourinho - skomentował wówczas trener gospodarzy Rene Weiler.

19.15 - Z punktu widzenia polskich kibiców najciekawiej powinno być w Manchesterze, gdzie "Czerwone Diabły" podejmą Anderlecht Bruksela, w którego składzie jest napastnik Łukasz Teodorczyk. W pierwszym meczu tych drużyn Polak wracał po kontuzji i wszedł na boisko dopiero na ostatni kwadrans. Jednak w niedzielnym ligowym meczu z KV Oostende (1:0) Teodorczyk był już na placu gry od pierwszej minuty, a opuścił go kwadrans przed końcem. Można więc oczekiwać, że także na Old Trafford znajdzie się w wyjściowym składzie.

19.10 - Przypominamy, że od poprzedniego sezonu zwycięzca Ligi Europy ma automatyczny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a więc niektóre kluby tą drogą próbują dostać się do tych elitarnych rozgrywek

19.00 - ZAPRASZAMY NA RELACJĘ NA ŻYWO z rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy!