more_horiz
Sport

Żużel: wypadek Roberta Miśkowiaka w meczu szwedzkiej ligi

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 07:28
Jeżdżący w zespole szwedzkiej ligi żużlowej Vetlanda Speedway Robert Miśkowiak, który uległ wypadkowi w wyjazdowym meczu z Dackarną Malilla, jest już po wstępnych badaniach. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście zawodnik nie odniósł poważnych obrażeń.
Żużel - zdjęcie ilustracyjne
Żużel - zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Stefan Holm

Jak informowała szwedzka agencja TT zawodnik był po kraksie przytomny, ale długo leżał na torze i został przewieziony do szpitala. Informacje przekazane przez lekarzy są jednak pomyślne - Miśkowiak nie ma urazów zagrażających życiu i być może jeszcze tej nocy opuści klinikę. 

- Wypadek wyglądał koszmarnie i dlatego mieliśmy złe przeczucia. Na szczęście okazało się, że doznał głównie stłuczeń, w tym urazów głowy - poinformował późnym wieczorem kierownik drużyny Vetlanda Mikael Karlsson, który był w stałym kontakcie z lekarzami opiekującymi się żużlowcem. 


Do wypadku doszło w drugim wyścigu meczu. Polak zderzył się z zawodnikiem rywali Joelem Klingiem.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GP Szwecji: kapitalny występ Polaków w Hallstavik. Janowski zwycięzcą, Zmarzlik na trzecim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 21:49
Maciej Janowski triumfował w Grand Prix Szwecji w Hallstavik, czwartej rundzie mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostał czwarty w sobotę Brytyjczyk Tai Woffinden.
rozwiń zwiń