Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok vs. Wisła Kraków. Wicemistrz Polski z drugim zwycięstwem w sezonie

2018-08-05, 20:00

Kadr z meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków . Foto: PAP/Artur Reszko

Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Wisłą Kraków 1:0 (0:0) w meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To drugie w tym sezonie zwycięstwo wicemistrza Polski, z kolei zespół "Białej Gwiazdy" doznał pierwszej porażki w tegorocznej kampanii. Zwycięskiego gola strzelił Roman Bezjak.

Relacja Jacka Dąbrowskiego z meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków cz. 1 (Jedynka/Przy muzyce o sporcie)
+

Jagiellonia Białystok mogła szybko otworzyć wynik meczu przed własną publicznością. Po stałym fragmencie gry strzałem z głowy Michała Buchalika próbował zaskoczyć Taras Romanczuk. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Wisły Kraków.

Podopieczni Macieja Stolarczyka już w 5. minucie chcieli odpowiedzieć swoim rywalom. Z dystansu strzelał Vullnet Basha, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena.

W 13. minucie z rzutu wolnego strzelał Mateusz Machaj i z problemami interweniował Buchalik. Jagiellonia cały czas starała się nacierać na bramkę wiślaków, z kolei goście od pierwszych minut grali bardzo agresywnie stosując pressing.

"

Bardzo dobrą okazję miał w 20. minucie piłkarz krakowskiego klubu Jesus Imaz, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki białostoczan.

Niestety w wyniku interwencji Łukasz Burliga doznał kontuzji. Trener gospodarzy Ireneusz Mamrot już w pierwszej połowie musiał skorzystać ze zmiany. W miejsce Burligi pojawił się Jakub Wójcicki.

Jeszcze przed przerwą z drugiej zmiany musiał skorzystać Ireneusz Mamrot. W miejsce Karola Świderskiego pojawił się Przemysław Frankowski.

Pod koniec pierwszej części z dystansu uderzał Patryk Małecki. Na posterunku był golkiper "Jagi" Marian Kelemen.

Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli żadnych bramek. "Jaga" remisowała z "Białą Gwiazdą" 0:0.

W drugiej połowie Roman Bezjak mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Po dobrej, wspólnej akcji Machaja z Novikovasem Bezjak źle trafił w piłkę i nie wykorzystał swojej okazji.

Od 56. minuty Wisła grała w dziesiątkę. Po faulu Buchalika na Bezjaku, golkiper "Białej Gwiazdy" zobaczył czerwoną kartkę. Przez chwilę wydawało się, że Szymon Marciniak wskaże na jedenasty metr, jednak po konsultacji z VAR sędzia wyrzucił z boiska bramkarza gości i skończyło się na stałym fragmencie gry.

Z rzutu wolnego strzelał Novikovas, jednak uderzenie obronił nowy golkiper Wisły Mateusz Lis. Jak pokazały ujęcia kamery, bramkarz wiślaków wybił futbolówkę już za linią bramkową. Czujny był Bezjak, który z dobitki po raz pierwszy w tym meczu pokonał Lisa.

W 67. minucie okazję mieli podopieczni Macieja Stolarczyka. Z rzutu wolnego uderzał Wasilewski, ale piłkę nad bramką przeniósł Kelemen. Mimo gry w dziesiątkę wiślacy prezentowali się z całkiem dobrej strony. Goście cały czas starali się nawiązać równorzędną walkę z wicemistrzem Polski.

Na trzecią zmianę zdecydował się Ireneusz Mamrot. Boisko opuścił Mateusz Machaj, którego zastąpił Rafał Grzyb. Na boiskową sytuacją zareagował również opiekun gości. Na murawę w miejsce Dawida Korta wprowadził Kamila Wojtkowskiego. Wiślacy starali się przynajmniej doprowadzić do remisu, mimo że od 56. minuty grali w osłabieniu.

Pod koniec meczu w składzie Wisły pojawił się jeszcze Marko Kolar, który zmienił Rafała Boguskiego.

W samej końcówce spotkania podopieczni Ireneusza Mamrota mieli jeszcze kilka sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na drugiego gola. Wicemistrz Polski odniósł drugie zwycięstwo w nowym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy. Po 3. kolejkach była to pierwsza porażka krakowskiej Wisły.