Berlin 2018: Anita Włodarczyk znów złota. Joanna Fiodorow też na podium

2018-08-12, 22:41

Anita Włodarczyk czwarty raz z rzędu została mistrzynią Europy w rzucie młotem. W najlepszej próbie w Berlinie uzyskała 78,94 m. Po brązowy medal sięgnęła Joanna Fiodorow z wynikiem 74,00 m. Druga była Francuzka Alexandra Tavernier - 74,78 m. Czwarte miejsce zajęła Malwina Kopron - 72,20 m.

Anita Włodarczyk czwarty raz z rzędu została mistrzynią Europy w rzucie młotem. W najlepszej próbie w Berlinie uzyskała 78,94 m. Polka cieszyła się ze złotego medalu, ale była niezadowolona z osiągniętego wyniku. (IAR)
+

Na relacje z mistrzostw zapraszamy do radiowej Jedynki i Trójki. W Berlinie są wysłannicy Polskiego Radia Cezary Gurjew, Rafał Bała i Tomasz Gorazdowski. Wszystkie informacje i relacje naszych wysłanników w specjalnym serwisie na stronach portalu Polskiego Radia. Zapraszamy!

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018 - serwis specjalny

Włodarczyk triumfowała po raz czwarty z rzędu, ale w sumie jest to jej piąty medal tej imprezy. Została tym samym dopiero trzecim sportowcem, który w jednej konkurencji pięć razy stawał na podium mistrzostw Europy (wcześniej dokonali tego: reprezentant ZSRR Igor Ter-Owanesjan - trzy złote i dwa srebrne w skoku w dal oraz Chorwatka Sandra Perković - pięć złotych w rzucie dyskiem).

Trenująca z Krzysztofem Kaliszewskim Włodarczyk chciała pokonać granicę 80 metrów, ale konkurs zakończyła wynikiem 78,94, co jest rekordem mistrzostw Europy. Druga była Francuzka Alexandra Tavernier - 74,78, a trzecia Joanna Fiodorow - 74,00. Tuż za podium rywalizację zakończyła trzecia zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata Malwina Kopron - 72,20.

Polscy lekkoatleci zdobyli w Berlinie już 12 medali - siedem złotych, cztery srebrne i brązowy.