Zwycięski gol dla Arsenalu w ostatnich minutach

2011-12-22, 06:20

. Foto: fot.PAP/EPA/ANDY RAIN

Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Aston Villę 2:1.Zwycięstwo zapewnił gol Yossiego Benayouna w 88. minucie.

Wcześniej na listę strzelców wpisał się kapitan londyńczyków Robin van Persie, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Theo Walcocie. Holender zdobył 16. bramkę, a w całym roku ma ich w dorobku już 34. Dla gospodarzy, którzy kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dla Szkota Alana Huttona, gola strzelił Anglik Marc Albrighton. Było to trafienie numer 20 000 w historii Premier League.

Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy w tym spotkaniu. W szóstej minucie popisał się bardzo dobrą interwencją broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora. Skapitulował tylko raz, gdy po błędzie obrony Arsenalu Albrighton znalazł się z nim w sytuacji sam na sam.

"Kanonierzy" zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Ich strata do lidera wynosi 12 punktów.

W 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii zwycięstwa odniosły też zajmujące dwa czołowe miejsca w tabeli zespoły z Manchesteru. Prowadzący City pokonali na Etihad Stadium Stoke 3:0, a United rozgromili na wyjeździe z Fulham 5:0.

Gole dla City, którzy przeważali od początku spotkania, zdobyli Argentyńczyk Sergio Aguero w 29. i 54. minucie oraz Adam Johnson w 36. Dzięki zwycięstwu podopieczni Włocha Roberto Manciniego pozostali na pozycji lidera, utrzymując dwupunktową przewagę nad ekipą United.

"Czerwone Diabły" rozpoczęły spotkanie na Craeven Cottage od mocnego uderzenia. Już w piątej minucie objęli prowadzenie po golu Anglika Danny'ego Welbecka. Niespełna kwadrans później rezultat podwyższył Portugalczyk Nani, a tuż przed przerwą na listę strzelców spisał się Walijczyk Ryan Giggs. W końcówce spotkania kolejne bramki zdobyli Wayne Rooney oraz Bułgar Dymitar Berbatow.