Szalony mecz w Pucharze Króla - trzy karne i trzy czerwone

2013-02-01, 00:23

Atletico Madryt - Sevilla FC . Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Atletico Madryt pokonało FC Sevillę 2:1 (0:0) w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Króla. Wszystkie trzy gole padły po rzutach karnych, a zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

Relacja Ewy Wysockiej o meczu Atletico Madryt - FC Sevilla (IAR)
+

W drużynie Atletico Madryt ponownie widoczny był brak najlepszego strzelca Radamela Falcao. Zamiast kontuzjowanego Kolumbijczyka w ataku wystąpił Diego Costa. Brazylijczyk jednak w pierwszej połowie raził nieskutecznością.
Po zmianie stron okazał się natomiast dobrym egzekutorem rzutów karnych. Pierwszego wykorzystał niespełna pięć minut po przerwie, a Bośniak Emir Spahic został ukarany czerwoną kartką (po drugiej żółtej). Po raz drugi pokonał portugalskiego bramkarza Beto w 71. minucie, po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Sevilli.
Wcześniej jednak siły się wyrównały; w 55. minucie za rękę w polu karnym sędzia pokazał Urugwajczykowi Diego Godinowi czerwoną kartkę. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, choć goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonym kartoniku dla Fernando Navarro.
W środę Real Madryt, osłabiony brakiem kilku podstawowych piłkarzy, zremisował u siebie z Barceloną 1:1 (0:0) w pierwszym półfinale. Bramkę dla gości zdobył Cesc Fabregas, a do wyrównania doprowadził 19-letni obrońca - Francuz Raphael Varane. Oba rewanże zostaną rozegrane 27 lutego.