more_horiz
Sport

Formuła 1: wyścig o Grand Prix USA w Miami wciąż pod znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:40
Nadal nie wiadomo, czy zaplanowany w kalendarzu Formuły 1 na sezon 2019 wyścig o Grand Prix USA na torze w Miami się odbędzie - potwierdził promotor F1 w USA Bobby Epstein.
Królowa motosportu Formuła 1
Królowa motosportu Formuła 1 Foto: shutterstock.com/ZRyzner

- Umowa dotycząca Grand Prix między firmą Liberty Media a władzami miasta nie została dotychczas podpisana - ujawniła Stephanie Severino z biura prasowego miasta.

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami ostatecznym terminem jej zawarcia był 1 lipca 2018. Do podpisania dokumentu nie doszło, według nieoficjalnych informacji powodem są zbyt wysokie stawki, jakie za prawo organizacji wyścigu F1 żąda Liberty Media.

Robert Kubica Williams 1200F.jpg
Kubica: zostajesz mistrzem świata albo kierowcą Ferrari

Brak umowy z Miami jest powodem opóźnienia oficjalnej publikacji kalendarza F1 na sezon 2019. Dotychczas ustalony i zatwierdzony jest prawdopodobnie tylko kalendarz pierwszych siedmiu wyścigów, mają nimi być Australia, Bahrajn, Chiny, Azerbejdżan, Hiszpania, Monako i Kanada.

W sezonie 2019 w kalendarzu ma się znaleźć, tak samo jak w tegorocznym, 21 rund GP. Miami zaplanowano w październiku.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: pełen zwrotów akcji wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii dla Vettela. Hamilton pokonany na swoim torze

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 17:05
Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) okazał się najszybszy w wyścigu Grand Prix Formuły 1 rozegranym na torze w Silverstone. Vettel wyprzedził broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes) oraz swojego kolegę z zespołu - Kimiego Raikkonena. 
rozwiń zwiń