Połowa pewna awansu

2009-11-25, 16:39

Liga Mistrzów logo. Foto: fot. Flickr

Osiem zespołów zapewniło sobie już awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Osiem zespołów zapewniło sobie już awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wśród szczęśliwców znajdują się: Sevilla FC, Fiorentina, FC Porto, Olympique Lyon, Girondins Bordeaux, Chelsea Londyn, Manchester United i Arsenal Londyn.

W środowy wieczór najciekawiej zapowiadało się spotkanie na San Siro, gdzie miejscowy Milan podejmował Olympique Marsylia. Po bardzo ciekawym spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie drużyny podzieliły się punktami remisując 1:1. Real Madryt zagrał natomiast z najsłabszą drużyną grupy C FC Zurich i nie miał problemów, by udowodnić swoją wyższość na boisku. Na Bernabeu padła wprawdzie tylko jedna bramka, ale "Królewscy" dominowali przez cały mecz. Trzy punkty Realowi zapewnił w 21. minucie Gonzalo Higuain.

Do największej niespodzianki doszło w Manchesterze, gdzie tamtejsi United przegrali z Besiktasem Stambuł 0:1. W meczu drużyn walczących o awans z drugiego miejsca CSKA Moswka pokonało VfL Wolfsburg 2:1.

W grupie A odetchnąć może Bayern Monachium. Bawarczycy, by liczyć się jeszcze w grze, musieli wygrać przed własną publicznością z Maccabi Hajfa i czekać na to, by Juventus nie pokonał mające już zapewniony awans Bordeaux. Mistrzowie Francji wygrali z włoskim rywalem 2:0, a Niemcy poradzili sobie z izraelskim zespołem (1:0).

W meczu o pierwsze miejsce w grupie D, mistrz Portugalii - FC Porto uległ angielskiej Chelsea 0:1. Dwie pozostałe drużyny APOEL Nikozja i Atletico Madryt walczyły o trzecią lokatę. Na Cyprze padł remis 1:1 i nadal nie wiadomo, która z drużyn wystąpi na wiosnę w Lidze Europejskiej.