Wayne Rooney zadebiutował w lidze MLS. "To był wspaniały wieczór"

2018-07-15, 12:35

Wayne Rooney . Foto: shutterstock.com/YiAN Kourt

Były piłkarz Manchesteru United i Evertonu Wayne Rooney zadebiutował w amerykańsko-kanadyjskiej lidze MLS. Angielski zawodnik, występujący obecnie w DC United, zaliczył asystę w meczu z Vancouver Whitecaps, a jego zespół wygrał u siebie 3:1.

Rooney wszedł na boisko w trakcie drugiej połowy spotkania na otwartym właśnie stadionie Audi Field w Waszyngtonie; w 80. minucie asystował przy golu Paula Arrioli na 3:0. Rywale jedyną bramkę zdobyli w ostatnich sekundach.

- To był wspaniały wieczór, debiut w MLS i DC United. Jestem podekscytowany - przyznał słynny piłkarz, któremu w momencie wejścia na murawę w 58. minucie 20 tysięcy widzów zgotowało owację.

Dla jego zespołu, zajmującego ostatnie (jedenaste) miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, to pierwsza wygrana w lidze od 20 maja.

Rooney, 119-krotny reprezentant Anglii (53 gole), został zawodnikiem klubu z Waszyngtonu pod koniec czerwca.

Prawie 33-letni napastnik rozpoczął seniorską karierę w 2002 roku w Evertonie. W 2004 przeniósł się do Manchesteru United, gdzie spędził 13 sezonów. Z "Czerwonymi Diabłami" pięć razy wywalczył tytuł mistrza Anglii, a w 2008 roku triumfował w Lidze Mistrzów. Jest najlepszym strzelcem w historii tego klubu, podobnie jak w przypadku reprezentacji Anglii. W 2017 roku powrócił do Evertonu.