X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00
Zbigniew Romaszewski
Section01

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Bałem się tego, że nie zdołam nawiązać kontaktu, gdy zastukam do obcych drzwi. Okazało się, że ludzie darzyli mnie zaufaniem. Przypadki, w których naszych ludzi wyrzucano można policzyć na palcach jednej ręki. (PR, 2.06.1981)
- Niewątpliwie Komitet Obrony Robotników był kadrą, która potem mogła organizować 10 milionów "Solidarności". (PR, 25.09.2006)

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Chcielibyśmy, aby z naszą radiostacją mogli identyfikować się wszyscy, którzy tworzą 10-milionowy ruch społeczny "Solidarność" – mówił Zbigniew Romaszewski w audycji Radia "Solidarność". (RWE, 30.04.1982)
– 5 lipca miała miejsce akcja milicyjna, która doprowadziła do zatrzymania Zofii Romaszewskiej – mówił Zbigniew Romaszewski w audycji Radia "Solidarność". (RWE, 1982)

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Widzimy tysiące problemów, które są do rozwiązania. Są trzy płaszczyzny naszych rozmów: organizacja sądownictwa, zmiany kodeksowe i rekompensata krzywd indywidualnych i zbiorowych – wypowiedź Zbigniewa Romaszewskiego w sprawozdaniu z obrad Okrągłego Stołu. (PR, 11.02.1989)
– Domagamy się usunięcia przepisów, które zostały wprowadzone w okresie stanu wojennego oraz usunięcie skutków represji lat 80. – Zbigniew Romaszewski o pracach podzespołu ds. reformy prawa i sądów. (PR, 7.03.1989)
- Dla ludzi, którzy żyli w systemie komunistycznym, brak lustracji jest brakiem rzeczy podstawowej - brakiem sprawiedliwości - rozmowa Zbigniewa Romaszewskiego z Krzysztofem Ziemcem o projekcie dezubekizacji i lustracji. (PR, 17.01.2007)
– Poznałem Lecha Kaczyńskiego 11 listopada 1978 roku. W czasie naszego pierwszego spotkania pomyliłem go z bratem – Zbigniew Romaszewski po katastrofie smoleńskiej. (PR, 12.04.2010)
– Dzisiejsza uroczystość była szczególnie porażająca. Człowiek wytrzymuje w pewnym stanie określoną ilość czasu. Dzisiaj jestem ponownie przygnębiony, gdy zobaczyłem rozmiar tego wszystkiego – Zbigniew Romaszewski o katastrofie smoleńskiej. (PR, 14.04.2010)
Section02
Section03
Section024