X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowa Tradycja 2021

Kapela ze Wsi Warszawa uwodzi na koniec festiwalu Nowa Tradycja 2021 [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 22:00
W niedzielę wieczorem na finał 23. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" poznaliśmy zwycięzców konkursu, a koncert finałowy zagrał Laureat konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2020 za "Uwodzenie", symbol polskiej muzyki folkowej - Kapela ze Wsi Warszawa.
Kapela ze Wsi Warszawa na festiwalu Nowa Tradycja 2021
Kapela ze Wsi Warszawa na festiwalu Nowa Tradycja 2021Foto: mat.pras.

Tworząc album "Uwodzenie", Kapela ze Wsi Warszawa inspirowała się mikroregionem Urzecza, jednak utwory zawarte na płycie są autorską interpretacją zespołu, nie muzyką urzeczańską stricte. Członkowie zawarli tu osobiste impresje nie tylko na temat samego Urzecza, rzeki Wisły, ale i wody jako takiej.

- To powrót do tradycji Kapeli, gdzie nie monumentalność przedsięwzięcia, a pewna kameralistyka daje o sobie znać. To swoisty powrót do tego, czym Kapela jest i zawsze była: zespołem, który dobrze czuje się w opracowaniach melodii pieśni i tańców, nadaniu im drugiego życia – mówił Maciej Szajkowski tuż po ogłoszeniu werdyktu konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2020.

CZYTAJ TEŻ:

Kapela ze Wsi Warszawa - International village band. Ulubieńcy zagranicznych scen

Powódź sukcesu

"Uwodzenie" od Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa zatacza coraz szersze kręgi i wlewa zachwyt w serca słuchaczy i krytyków. Warto więc przypomnieć, co było impulsem do powstania tej płyty. Jak przed premierą w "Poranku Dwójki" mówiła Sylwia Świątkowska, po pierwsze - poznanie etnografa Maurycego Stanaszka, który przekazał zespołowi bardzo dużo wiedzy na temat Urzecza, po drugie zainteresowanie tym obszarem. - Zewsząd dostawaliśmy znaki, że temat Urzecza jest ważny i interesuje wiele osób. Po trzecie - temat WODY! Zrodził się w głowach muzyków już przy płycie "Święto Słońca", jako chęć muzycznego opisania wszystkich żywiołów. Urzecze połączyło też inne wątki.

- Każdy z nas miał inny wektor myślenia. Dla kogoś to była historia Urzecza jako regionu etnograficznego, dla innego symbolika wody, opowiedzenie swojej historii i mieszkania w Warszawie czy zmiany klimatyczne. Wątków myślenia było bardzo dużo. Kontemplowanie wody jest bardzo inspirujące - mówiła Magdalena Sobczak.

uwodzenie_kzww.jpg
Rzeka jak krwiobieg. Premiera płyty "Uwodzenie"

OGLĄDAJ WIDEO


WYSTĄPILI:

Sylwia Świątkowska - głos, skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska, altówka
Magdalena Sobczak - głos, cymbały
Ewa Wałecka - głos, skrzypce, lira korbowa
Maciej Szajkowski - bęben obręczowy, daf, perkusjonalia
Paweł Mazurczak - kontrabas
Piotr Gliński - baraban, perkusjonalia
Miłosz Gawryłkiewicz - trąbka, skrzydłówka
Mariusz Dziurawiec - konsoleta

__________________________________

PROGRAM FESTIWAL NOWA TRADYCJA 2021

TRANSMISJA I STREAMING KONCERTU FINAŁOWEGO

***

Na transmisję koncertu w radiowej Dwójce w niedzielę (16.05) w godz. 20.00-21.00 zapraszał Kuba Borysiak.