X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00

kazimierz

górski

kazimierz

górski

4in memoriam

Sztuką nie jest wygrać.
Sztuką jest umieć przegrać,
ale przegrać po walce.

Trener Tysiąclecia

Niewielu spodziewało się, że Kazimierz Górski zostanie człowiekiem, którego po latach będzie się wspominać jako autora największych sukcesów reprezentacji i Trenera Tysiąclecia. O jego życiu i dokonaniach w futbolu powstały w sumie setki artykułów, rozmów, dokumentów i oraz książek.

W 2015 roku na promenadzie otaczającej Stadion Narodowy w Warszawie stanął pomnik tego wyjątkowego szkoleniowca.

z archiwum polskiego radia

Lubię tango argentyńskie
- O spacerach po warszawskiej Starówce, świętach i miłości do tańca - fragm. rozmowy z Kazimierzem Górskim, jego żoną Marią i córką Urszulą. (PR, 1974)
"Goodbye my love" to moja ulubiona melodia
- "Mąż w domu wypoczywa", "Takiej kobiety jak moja żona, to pewnie już nigdzie nie ma" - fragm. rozmowy z Marią i Kazimierzem Górskimi. (PR, 1974)
Całe życie w jednym pudełku
Rodzina Kazimierza Górskiego opowiada o tym, jaki był prywatnie legendarny trener. (Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze, PR, 2007)
Charyzma mojego ojca
- Dopiero po paru latach można zdać sobie sprawę, jakim kosztem człowiek osiągnął sukcesy (...) a wcale nie było jednoznaczne, że one musiały być. Nałożyły się na nie umiejętności piłkarzy, umiejętności trenerów i jakaś charyzma mojego ojca. (Dariusz Górski, PR, 2021)
Nominał - 0 euro, wartość - bezcenny
- Dystrybucja limitowanego banknotu z wizerunkiem Kazimierza Górskiego będzie miała miejsce w internecie, nakład tego banknotu będzie zamknięty. (Szymon Bereska, prezes zarządu Banknoty Pamiątkowe, PR, 2021)
GórskiIn memoriam
Section01

Fotografie

Section02
Section03
Section025