more_horiz
JAZZ.PL

Nika Lubowicz i wigilijny koncert kolęd [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 19:00
W wigilijny wieczór w cyklu "Jazz.PL" zaprosiliśmy na wspólne kolędowanie z Niką Lubowicz, wokalistką i pianistką. Na scenie Studia S-3 towarzyszyli jej: mąż Sebastian Zając, bracia Dawid Lubowicz na skrzypcach, Jakub Lubowicz na fortepianie, a także Maciej Matysiak na kontrabasie oraz Patryk Dobosz na perkusji. 

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

Nika Lubowicz jest wokalistką jazzową, pianistką i dyrygentką chóralną. Na scenie występuje od wczesnego dzieciństwa i jest laureatką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.  Współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej. Sama pochodzi z zakopiańskiej rodziny o muzycznych tradycjach.

Na repertuar Dwójkowego koncertu złożyły się kompozycje jej ojca.

Nika Lubowicz wraz z zespołem wykonała skomponowane przez niego świąteczne piosenki i kolędy. Jak przyznaje, jej dzieciństwo było wypełnione muzyką. - Inaczej być nie mogło, bo nasi rodzice również są muzykami. Mama prowadzi zespoły i chóry, uczy teorii, a tato gra na skrzypcach i gitarze, a także komponuje i aranżuje - mówi Nika Lubowicz. - W naszym rodzinnym domu zawsze obecny był szeroko pojęty jazz i muzyka klasyczna, co zapewne stanowiło inspirację do tworzenia i aranżowania. Ogromne znaczenie dla nas, zakopiańczyków, ma również folklor góralski - dodaje.

Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na trzech specjalnościach: dyrygentury chóralnej, fortepianu oraz wokalistyki jazzowej. Nagrywa i koncertuje z wieloma muzykami, a swoje wszechstronne wykształcenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA. W 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę "Nika's Dream", która uzyskała nominację do Nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Debiut Fonograficzny Roku. Rok później ukazał się jej album "Noc nad Betlejem" – wypełniony tradycyjnymi kolędami i pastorałkami, ale również oryginalnymi świątecznymi kompozycjami, wywodzącymi się z domu rodzinnego Niki.

Czytaj też:

***

Koncert Niki Lubowicz w Studiu S-3 w cyklu "Jazz.PL" retransmitowaliśmy w Wigilię, 24 grudnia.

Zobacz więcej na temat: kolędy Boże Narodzenie Jazz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem