more_horiz
JAZZ.PL

Michał Jan & Immortal Onion - siła kontrastów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 19:00
Dwójka w piątkowym paśmie koncertowym "Jazz.PL" zaprezentowała 10 czerwca całe spektrum polskiego jazzu - tym razem dowodzenie w Studiu S-3 przejęli młodzi gniewni z formacji Immortal Onion wraz z saksofonistą Michałem Janem Ciesielskim. Formacja bazuje na sile kontrastów, przez co jej twórczość jest pełna niespodziewanych i niebanalnych zwrotów akcji.

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

Zależy nam na tym, żeby słowo "jazz" nie kojarzyło się tylko ze swingiem, ale także z czymś nowym. Jazz zawsze był syntezą najnowszych kierunków w muzyce, co staramy się kontynuować, łącząc w naszej twórczości wszystkie możliwe współczesne trendy - mówią artyści z zespołu Immortal Onion.

Immortal Onion - te dwa słowa idealnie odzwierciedlają to, co dzieje się w naszej muzyce, czyli grę kontrastów. Celowo pierwsze słowo w nazwie (nieśmiertelna) nasączone jest ogromnym ciężarem, pewnego rodzaju stabilnością, a drugie (cebula) zrzuca cały ten ciężar - tak samo jest w naszej muzyce, np. prowadzimy liryczną melodię, a chwilę później przełamujemy ją wejściem elektro - tak artyści wyjaśniają znaczenie nazwy swojego zespołu - równie nietypowej, jak ich muzyka.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Grupa Immortal Onion ugruntowała już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą (koncerty w 13 krajach). Po dwóch świetnie przyjętych albumach (debiutanckim "Ocelot of Salvation" z 2017 i "XD [Experience Design]" z 2020) przyszedł czas na płytę "Screens", która została nagrana z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego.

Skomponowane przez saksofonistę utwory pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. "Screens" to zdecydowanie duży krok do przodu na drodze kariery wciąż młodych muzyków z Trójmiasta. 

Skład:

Michał Jan Ciesielski - saksofon tenorowy/elektronika

Tomir Śpiołek - instrumenty klawiszowe

Ziemowit Klimek - kontrabas/moog

Wojtek Warmijak - perkusja

Koncert poprowadził Roch Siciński.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (10.06) w godz. 18.00-19.00.

Zobacz więcej na temat: Jazz