more_horiz
Euro 2020

Występ na Euro 2020 okazją do transferu? Kamil Glik: nie traktuję tego jako okna wystawowego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 21:28
Postaram się zagrać ten turniej na sto procent. Kwestia klubowa mnie nie interesuje w tej chwili - mówi w rozmowie z Polskim Radiem obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik. Biało-czerwoni dotarli w środę do Sopotu, gdzie będą przebywać podczas Euro 2020. Z piłkarzem włoskiego Benevento [spadkowicza Serie A] rozmawiał Mateusz Ligęza z Programu 1 Polskiego Radia. 
Kamil Glik
Kamil GlikFoto: PAP/Adam Warżawa
  • Euro potrwa w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Mecz otwarcia w Rzymie, finał na Wembley w Londynie. Tytułu broni reprezentacja Portugalii 
  • Polacy zagrają w grupie z E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Zgrupowanie w Opalenicy zakończyło się 8 czerwca. Polacy przenieśli się do bazy w Sopocie, gdzie będą przebywać podczas turnieju ME 
baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Kamil Glik to od lat pewny punkt obrony zarówno reprezentacji Polski jak i kubu, w którym występuje. W ostatnim sezonie zawodnik reprezentował barwy Benevento, które nie zdołało się utrzymać w Serie A. Trudno sobie wyobrazić by jeden z najlepszych polskich defensorów ostatnich lat w kolejnym sezonie grał na zapleczu włoskiej ekstraklasy. 

- Aktualnie kwestia klubowa mało mnie interesuje. W tym sensie, że obojętnie co by się nie wydarzyło, do tego turnieju [Euro 2020] podchodzę tak samo. Będę grał na sto procent, kwestie związane z klubem nie mają tutaj znaczenia. Nie nastawiam się w tym sensie, żeby wystąpić dobrze na turnieju, żeby zmienić potem klub. Absolutnie o tym nie myślę. Jestem doświadczonym zawodnikiem i występ na Euro nie wpłynie na moje decyzje - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem Kamil Glik

Na zgrupowaniu są wysłannicy Polskiego Radia, którzy mają możliwość rozmowy z kadrowiczami.

Obrońca biało-czerwonych ocenił również ostatnie dwa tygodnie zgrupowania pod rządami Paulo Sousy, nowego selekcjonera reprezentacji Polski. - Rzeczywiście mocno potrenowaliśmy, więc może też nie było takiej mocy, jaka powinna być. Miejmy nadzieję, że ten tydzień będzie na to, żeby doszlifować niektóre elementy gry, w tym stałe fragmenty. Ta świeżość przyjdzie w odpowiednim momencie meczu ze Słowacją, bo to jest ten czas, gdzie powinniśmy się czuć najlepiej [...] Zgrupowanie w Opalenicy było po to, żeby trochę tej "benzyny wlać do nóg". Teraz jest okres, żeby dopinać wszystkie detale - podkreślił reprezentant Polski. 

Posłuchaj
04:20 KS Gliik.mp3 Z Kamilem Glikiem rozmawiał Mateusz Ligęza (Kronika Sportowa/Program 1 Polskiego Radia)

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mateusza Ligęzy z Kamilem Glikiem.  

Od 9 czerwca biało-czerwoni przebywają w bazie w Sopocie i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy miesiąc później. Inauguracja w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano w Londynie na Wembley.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Rywalami Polaków w grupie E są: Słowacja (14 czerwca, Sankt Petersburg), Hiszpania (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecja (23 czerwca, Sankt Petersburg). 

Czytaj także:

red/PR1