more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Maciej Rybus zdobył uznanie Paulo Sousy? "Taka jest piłka"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:40
- Każdy musi być w gotowości, być skoncentrowanym i czekać na decyzję, czy wystąpi od pierwszej minuty - mówi w rozmowie z Polskim Radiem obrońca kadry Maciej Rybus. Biało-czerwoni w Gdańsku przygotowują się do pierwszego meczu Euro 2020 ze Słowacją (14 czerwca, godz. 18.00). 
Maciej Rybus
Maciej RybusFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • Euro potrwa w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Mecz otwarcia w Rzymie, finał na Wembley w Londynie. Tytułu broni reprezentacja Portugalii 
  • Polacy zagrają w grupie z E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Mecz ze Słowacją rozpocznie się o godz. 18.00 
PAP kadra trening 1200.jpg
Euro 2020: bez poważnych problemów kadrowych przed meczem ze Słowacją. Kwiatkowski: chcemy wyjść z grupy

Na zgrupowaniu są wysłannicy Polskiego Radia, którzy mają możliwość rozmowy z kadrowiczami.

Maciej Rybus przyznał, że nie wie, czy znajdzie się w składzie na mecz ze Słowacją. - Co do personaliów, czy zagram od pierwszych minut, czy wejdę z ławki - nie wiem. Takich informacji nie mam, podobnie myślę jak większość zawodników. Trener ma to do siebie, że zaskakuje i bardzo późno podaje skład. To jest fajne, że nikt nie jest pewien i każdy musi być w gotowości - przyznał piłkarz Lokomotiwu Moskwa. 

Pierwszym spotkaniem Euro 2020 będzie pojedynek Włochy - Turcja. Początek w piątek 11 czerwca o godzinie 21.00. Na relację z tego meczu zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę polskieradio24.pl. 

- Praktycznie po mistrzostwach świata [mundial w Rosji 2018] rok nie jeździłem na zgrupowania. Miałem kontuzję pachwiny, potem operację i tak to się trochę ciągnęło. Później wiadomo, drużyna była już zgrana, traciliśmy mało bramek i trener nie chciał już dokonywać zmian w obronie. Ja to rozumiem. Taka jest piłka - ktoś odchodzi, ktoś przychodzi i jest szansa dla innych zawodników - powiedział Rybus. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mateusza Ligęzy z Maciejem Rybusem. 

Posłuchaj
04:55 ROZMOWA MACIEJ RYBUS.mp3 Z Maciejem Rybusem rozmawiał Mateusz Ligęza (Program 1 Polskiego Radia) 

Będzie to czwarty występ biało-czerwonych w tej imprezie. Dotychczas dwukrotnie odpadli po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią.

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Rywalami Polaków w grupie E są: Słowacja (14 czerwca, Sankt Petersburg), Hiszpania (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecja (23 czerwca, Sankt Petersburg). 

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy miesiąc później. Inauguracja w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano w Londynie na Wembley - 11 lipca.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Czytaj także:

red/PR1