more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Karol Linetty przeprosił kibiców za zachowanie kadrowiczów. "Uciekliśmy do szatni"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 12:15
Pomocnik reprezentacji Polski Karol Linetty przeprosił na konferencji prasowej kibiców za zachowanie naszych piłkarzy po meczu ze Słowacją (1:2), którzy nie podziękowali fanom za doping. - Uciekliśmy do szatni i zrobiliśmy bardzo źle - tłumaczył. W rozmowie z Polskim Radiem pomocnik dodał, że przeglądał komentarze w sieci.
Karol Linetty, strzelec gola w meczu ze Słowacja w pierwszym meczu Euro 2020 .
Karol Linetty, strzelec gola w meczu ze Słowacja w pierwszym meczu Euro 2020 . Foto: EPA/Kirill Kudryavtsev /
  • Występ w fazie grupowej Euro 2020, które rozpoczęły się 11 czerwca meczem Turcja Włochy 0:3, biało-czerwoni zainaugurowali 14 czerwca - Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w Sankt Petersburgu. 19 czerwca w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją
  • Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników Euro 2020 będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23), przy czym w kadrze meczowej na dane spotkanie można zgłosić 23 graczy
Fabiański 1200.jpg
Euro 2020: Łukasz Fabiański z urazem. Występ w meczu z Hiszpanią wykluczony

Konferencja prasowa reprezentacji Polski:

Źródło: Łączy Nas Piłka/YouTube

Linetty zdobył jedyną bramkę dla biało-czerwonych w poniedziałkowym meczu ze Słowacją (1:2).

Myślą tylko o Hiszpanii 

Piłkarz Torino przyznał, że ten mecz nie wyszedł naszej reprezentacji, ale drużyna skupia się już na kolejnym przeciwniku. 

- Nie wyszło to tak, jak chcieliśmy - tłumaczył Linetty. - Wczoraj zamknęliśmy temat Słowacji odprawą. Od dzisiaj przygotowujemy się na Hiszpanię - wyjaśnił.

Obecność 26-latka w wyjściowym składzie na mecz ze Słowakami była niespodzianką. Linetty nie był jednak zaskoczony takim wyborem selekcjonera Paulo Sousy. 

- Gra z orzełkiem na piersi do wielki honor. Dostałem szansę, bo ciężko pracowałem. Myślę, że ją wykorzystałem - ocenił.

Kibice przeproszeni 

Środkowy pomocnik wyjaśnił też, dlaczego biało-czerwoni nie podeszli do kibiców po meczu ze Słowacją. Fani, którzy przyjechali do Rosji specjalnie na mecz, mieli o to duże pretensje. 

- Mogę tylko przeprosić w imieniu całej drużyny. Była w nas ogromna złość. Uciekliśmy do szatni i zrobiliśmy bardzo źle - tłumaczył piłkarz. 

Z Karolem Linettym rozmawiał także Mateusz Ligęza, który pytał też o taktykę na mecz z Hiszpanią.


Posłuchaj
04:02 KS rozmowa Karol Linetty.mp3 Z Karolem Linettym rozmawiał Mateusz Ligęza (Jedynka)

 

 

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy reprezentacja Polski zainaugurowała 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

Na zgrupowaniu są wysłannicy Polskiego Radia, którzy mają możliwość rozmowy z kadrowiczami.

Czytaj więcej raportów z bazy biało-czerwonych:

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Czytaj także: