more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Cristiano Ronaldo (tym razem) woli wodę. CR7 gestem wpływa na giełdowe notowania potentata

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 15:00
Gwiazda piłkarskich boisk Portugalczyk Cristiano Ronaldo swoim zachowaniem wpływa na notowania akcji na giełdach. We wtorek w Budapeszcie podczas konferencji przed meczem mistrzostw Europy z Węgrami doprowadził do spadku notowań jednego ze światowych koncernów spożywczych.
Cristiano Ronaldo podczas konferencji prasowej
Cristiano Ronaldo podczas konferencji prasowej Foto: EPA/UEFA HANDOUT

PAP Ronaldo Euro 1200.jpg
Euro 2020: Węgry - Portugalia. Zabójczy finisz obrońców tytułu, Ronaldo włączył licznik


W jej trakcie Portugalczyk ostentacyjnie odstawił butelki z napojem zawierającym duże ilości cukru i wskazał na inne z wodą. Do tego dodał, że dla człowieka zdrowsze jest picie wody zamiast napojów słodzonych.

Zaskoczenie zachowaniem Ronaldo było tym większe, że koncern produkujący napój zakwestionowany przez zawodnika, jest jednym ze sponsorów mistrzostw Europy. Jak się szybko okazało, zachowanie Portugalczyka miało negatywny wpływ na notowania akcji giełdowych amerykańskiego koncernu.

Hiszpański dziennik "Marca" ustalił, że rano na otwarciu rynku akcje koncernu wyceniano na 56,1 dolarów za sztukę. Po konferencji spadły do poziomu 55,2 USD. Zanotowany spadek o 1,6 procent doprowadził do utraty ich wartości rynkowej o około 4 miliardy dolarów.

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Warto dodać, że w sieci można znaleźć reklamy tego samego producenta napojów, w których przed laty wziął udział Cristiano Ronaldo. CR7 nie odmówił też jakiś czas temu udziału w reklamie jednej ze znanych na całym świecie sieci restauracji fast food.    

TERMINARZ EURO 2020 - kiedy mecze reprezentacji Polski?

Czytaj także: