more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Marko Arnautović obrażał rywala. UEFA ukarała reprezentanta Austrii

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 16:31
Napastnik piłkarskiej reprezentacji Austrii Marko Arnautović został zawieszony na jeden mecz za "obrażanie gracza innego zespołu". Do zajścia doszło podczas meczu Euro 2020 z Macedonią Północną w Bukareszcie, wygranego przez Austrię 3:1.
Marko Arnautović
Marko ArnautovićFoto: PAP/EPA/Robert Ghement / POOL
  • Euro potrwa do 11 lipca. Finał zaplanowano na Wembley w Londynie
  • Tytułu broni reprezentacja Portugalii 
baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Incydent miał miejsce w niedzielę po tym, gdy Arnautović strzelił trzeciego gola dla Austrii. Jak twierdzili świadkowie i przedstawiciele federacji piłkarskiej Macedonii Północnej miało dojść do słownego znieważenia Ezgjana Alioskiego, którego rodzina pochodzi z Albanii.

Arnautović wywodzi się natomiast z rodziny mieszanej, jego ojciec jest Serbem, a matka Austriaczką.

Reprezentant Austrii mógł zostać zawieszony nawet na dziesięć meczów, gdyby UEFA uznała jego komentarze za rasistowskie lub obraźliwe ze względu na pochodzenie etniczne.

Tak się jednak nie stało, Alioski powiedział bowiem później, że nie słyszał tego, co Arnautović powiedział do niego po serbsku. Dzięki temu Austriak nie otrzymał znacznie bardziej srogiego wymiaru kary i nie wystąpi jedynie w czwartkowym meczu z Holandią w Amsterdamie.
Powodem zajścia są napięcia etniczne między Serbami, Albańczykami i Macedończykami. 

Czytaj także:

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie od wygranej Włochów z Turcją (3:0). Finał ME zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

red