more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: rosyjskie media załamane po odpadnięciu swojej drużyny. "Wróciliśmy na swoje miejsce"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 10:56
"To już jest poniżenie" - tak portal Sowieckij Sport komentuje wynik meczu z Danią, która pokonała w poniedziałek w Kopenhadze 4:1 piłkarską reprezentację Rosji, eliminując ją z mistrzostw Europy.
Reprezentanci Rosji po porażce z Danią
Reprezentanci Rosji po porażce z Danią Foto: Forum/Reuters/WOLFGANG RATTAY
  • "Klęska", "wstyd", "hańba" - określenia w rosyjskich mediach po meczu z Danią są jednoznaczne 
  • Portale i gazety domagają się zmian w funkcjonowaniu drużyny 
  • Wydaje się, że los selekcjonera Stanisława Czerczesowa jest przesądzony 
baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Sowieckij Sport szczególnie ostro za przebieg pojedynku z Danią skrytykował trenera Sbornej - Stanisława Czerczesowa.

Jak ocenił, "reprezentacja kierowana przez Czerczesowa po raz kolejny pokazała, że nie ma +planu B+. Nie zdołała się przestroić, straciła nici gry i otrzymała to, na co zasłużyła".

"O skali klęski mówi fakt, że Duńczycy nigdy na dużych mistrzostwach nie uzyskiwali więcej niż dwóch goli. A tu od razu cztery..." - wskazał portal. Jego zdaniem, nadszedł czas, by "Rosyjski Związek Piłkarski podjął poważne decyzje kadrowe".

Czas na zmiany? 

"Jaki wstyd" - wybił w tytule komentarza portal Championat.com.

Posłuchaj
00:49 Jastrzębski Moskwa.mp3 Maciej Jastrzębski z Moskwy o nastrojach w Rosji po odpadnięciu (IAR)

 

"Dania rozerwała naszą drużynę, mimo że nie grała tak dobrze, jak z Belgią" - podkreślił. Nie szczędził słów krytyki Czerczesowowi: przed meczem, "najważniejszym w ciągu ostatnich trzech lat", trener nie miał prawa - zdaniem portalu - pomylić się w wyborze składu drużyny.

"Sądząc po wszystkim, reprezentacja Rosji w tym kształcie wyczerpała się. Potrzebne są zmiany" - podsumował Championat.com. Prognozuje, że "krytyka teraz przede wszystkim spadnie na Czerczesowa".

"Hańba" i "klęska" 

"Reprezentacja Rosji haniebnie wyleciała z Euro, po raz kolejny zawaliła decydujący mecz i znów - z powodu własnych błędów" - ocenił portal Sports24.

"Reprezentacja Rosji miała świetną pierwszą połowę, nie licząc jednego momentu. Rozpadła się przy wyniku 1:2, który sama sobie zagwarantowała" - relacjonował komentator i zakończył słowami: "Żadnych szans. Żegnaj, Euro 2020".

Mecz w Kopenhadze i zakończone dla Rosjan ME 2021 komentuje też prasa codzienna.

"Mistrzostwa Europy, które - jak się wydawało - dawały reprezentacji Rosji szansę na dość dobry występ, zakończyły się dla niej klęską, podobnie jak i poprzednie mistrzostwa w 2016 roku" - zauważył dziennik "Kommiersant" w komentarzu na stronie internetowej.

Podkreślił, że reprezentacja osłabła dopiero pod koniec pierwszej połowy pojedynku z Danią. Trzeba zaś było - zdaniem gazety - "wytrzymać, nie obniżając poziomu aż do przerwy i w żadnym wypadku nie pękać".

W drugiej połowie rzut karny bez zarzutu wykonał Artiom Dziuba, ale "okazało się, że wraz z tym karnym z rosyjskiej drużyny uszedł cały impet" - przyznał "Kommiersant".

Jak ocenił w podtytule komentarza: "reprezentacja Rosji powróciła na swoje miejsce".

Czytaj także:

/empe