more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: nawet rzecznik biało-czerwonych walczył ze Szwecją. "Założyłem mu siatkę. Zirytował się"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:45
W trakcie ostatniego meczu reprezentacji Polski ze Szwecją w Petersburgu doszło do nietypowej sytuacji. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy kadry otrzymał żółtą kartkę. W sieci pojawił się film, na którym dokładnie widać z jak wielkim zaangażowaniem wspierał biało-czerwonych. 
Team Manager ds. sportowych i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podczas konferencji prasowej
Team Manager ds. sportowych i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Marcin Gadomski

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
SERWIS SPECJALNY - EURO 2020

- Przegrywaliśmy i chcieliśmy jak najszybciej grać piłką, a ja chciałem ją jak najszybciej dostarczyć naszym zawodnikom. Piłka była w strefie technicznej Szwecji, pospieszyłem się i Janne Andersson kopnął piłkę między moimi nogami. Potem żartowaliśmy z tej sytuacji, pogratulowałem mu wygranej i życzyłem wszystkiego najlepszego w dalszej części turnieju. Ukarany zostałem za przekroczenie dozwolonej strefy – wyjaśnił Jakub Kwiatkowski na czwartkowej konferencji prasowej.

- Jeden z członków ich sztabu był na naszym polu i chciał przejąć piłkę, aby oddać ją do swoich zawodników. A ja założyłem mu siatkę. Zirytował się, ale ja byłem z tego zadowolony. Rozmawialiśmy po meczu, nie chciałem z niego zakpić, po prostu przypadkiem udało mi się to zrobić -tłumaczył z kolei sytuację Janne Andersson, selekcjoner Szwecji.

Szwedzi wygrali "polską" grupę. W 1/8 Euro 2020 zmierzą się z Ukrainą. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 21:00 na Hampden Park w Glasgow.

Dla reprezentacji Polski występ na Euro 2020 zakończył się klęską. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją i Szwecją, a także zremisowali z Hiszpanią.

Czytaj także: