more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Holandia "zapłaciła za głupotę trenera". Jest winny porażki "Pomarańczowych"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 13:29
Niderlandzkie media bezlitośnie rozliczają trenera i piłkarzy Holandii za przegraną z Czechami 0:2 w niedzielnym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy w Budapeszcie. „Pomarańczowi zapłacili za głupotę trenera” – ocenił dziennik „De Telegraaf”.
Frank de Boer i piłkarze reprezentacji Holandii podczas meczu z Czechami na Euro 2020
Frank de Boer i piłkarze reprezentacji Holandii podczas meczu z Czechami na Euro 2020Foto: PAP/EPA/Laszlo Balogh / POOL

Największa gazeta Niderlandów zauważa, że drużyna „Oranje” została pokonana przez „przeciętnych piłkarzy z Czech”.

Euro 2020 - Serwis Specjalny Euro 2020 - Serwis Specjalny

„Eliminacja ujawniła szokujący brak osobowości piłkarskich w kadrze” – pisze gazeta, obarczając jednak za porażkę przede wszystkim trenera. „Mistrzostwa to powód wielkiego wstydu dla Franka de Boera” – napisał „De Telegraaf”.

Liberalny dziennik NRC podkreślił, że trener reprezentacji utrzymywał wszystkich w iluzji, że „sukces jest możliwy”. „On nigdy nie nadszedł, bo i nie mógł” – oceniła gazeta.

„Czas postawić pytanie, czy nadal chcemy, aby Frank de Boer był trenerem naszej reprezentacji” – pyta z kolei dziennik „Algemeen Dagblad”. Zdaniem gazety porażka z Czechami zmusza federację do zmiany strategii.


Posłuchaj
00:51 stobba czechy.mp3 Korespondent Wojciech Stobba zebrał komentarze czeskich kibiców, którzy rozgrywany w Budapeszcie mecz śledzili w Pradze (IAR)

 

„Nie jest dobrze i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej” – pisze AD. „Trener i piłkarze zawiedli na wszystkich frontach. Atak nie działał, a obrona to więcej niż tragedia” – wylicza gazeta.

Czytaj także: