more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: rosyjska federacja podjęła decyzję ws. przyszłości Stanisława Czerczesowa

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 16:26
W oficjalnym komunikacie rosyjska federacja oświadczyła, że praca selekcjonera "Sbornej" Stanisława Czerczesowa była "niezadowalająca", ale nie zrywa umowy z byłym trenerem m.in. Legii Warszawa. Pod wodzą szkoleniowca Rosjanie zajęli na Euro 2020 ostatnie miejsce w grupie i pożegnali się z turniejem już po 3 meczach.
Stanisław Czerczesow
Stanisław CzerczesowFoto: Wiki Commons/CC BY-SA 3.0/Serg Stallone

Po kiepskim występie na mistrzostwach Europy rosyjskie media nie zostawiły na kadrze suchej nitki. Dziennikarze pisali o "poniżeniu" i "klęsce", zarzucając Czerczesowowi brak opracowanego planu B i domagały się jego zwolnienia. Stało się jednak inaczej.

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

- Komisja Techniczna RFS, podobnie jak sam trener, przyznała, że jego praca była niezadowalająca, ponieważ zespół zajął czwarte miejsce w grupie. Jednocześnie komisja wyraziła zaufanie do Stanisława Salamowicza (Czerczesowa - przyp. red.) i życzyła mu powodzenia w dalszej pracy z reprezentacją - powiedział członek komisji Michaił Gerszkowicz, cytowany przez sports.ru.

Czerczesow pozostaje trenerem "Sbornej" od sierpnia 2016 roku. Na mistrzostwach świata w Rosji poprowadził ją m.in. do zwycięstwa nad Hiszpanią i awansu do ćwierćfinału imprezy. Na Euro 2020 poszło mu znacznie gorzej - po przegranych z Belgią (0:3) i Danią (1:4) oraz zwycięstwu z Finlandią (1:0) nasi wschodni sąsiedzi odpadli z turnieju, zajmując ostatnie miejsce w grupie B.

Umowa 57-letniego szkoleniowca z rosyjską federacją obowiązuje do 30 grudnia 2022 roku. W kontekście przyszłości Czerczesowa kluczowa będzie postawa reprezentacji Rosji podczas kwalifikacji do MŚ w Katarze oraz, w razie awansu, na samej imprezie. Po 3 meczach "Sborna" ma na koncie 6 punktów i zajmuje 2. miejsce w grupie H. Z takim samym dorobkiem punktowym prowadzi Chorwacja.

Czytaj także:

bg