more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Belgowie uderzyli w szklany sufit? "Włosi przerwali piękny sen"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 08:49
Zdjęcia smutnych piłkarzy reprezentacji Belgii dziś na czołówkach gazet w tym kraju. "Czerwone Diabły" przegrały z Włochami w ćwierćfinale Euro 2020 (1:2). "Wielkie rozczarowanie", "Włosi przerwali piękny europejski sen Belgów”, "Zabrakło skuteczności" - to tylko niektóre tytuły w belgijskiej prasie, którą przejrzała Beata Płomecka z Polskiego Radia.
Belgijscy fani
Belgijscy faniFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
  • Turniej Euro potrwa do 11 lipca
  • Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broniła reprezentacja Portugalii, która odpadła z rywalizacji
PAP kibice Włochy 1200.jpg
Euro 2020: Włochy w euforii po wygranej z Belgią. "Bajeczna Italio, jesteś w półfinale"

Gazeta Le Soir zamieściła dziś na pierwszej stronie zdjęcie Romelu Lukaku leżącego przed bramką przeciwnika po jednej z niewykorzystanych okazji do strzelenia bramki. W La Libre Belgique na pierwszej stronie Kevin De Bruyne z twarzą ukrytą w dłoniach.

Komentator gazety Le Soir napisał, że Belgowie przegrali ze skuteczną, dobrze zorganizowaną i sprytną włoską drużyną i podobnie jak w 2016 roku zakończyli występ na Euro 2020 w ćwierćfinale. Dodał, że mimo starań Belgowie byli po prostu bezradni i że Włosi zostaną w tym roku mistrzami Europy.

"Belgijskie złote pokolenie nie wygra znowu turnieju. Za dużo prezentów rozdanych Włochom" - to z kolei tytuł artykułu na stronach sportowych La Libre Belgique. Komentator gazety napisał, że Włosi byli lepsi taktycznie i technicznie. Dodał, że przed Belgami jeszcze jedna szansa, za 500 dni na mundialu w Katarze, choć nie patrzy on z optymizmem w przyszłość.

Posłuchaj
00:58 Płomecka.mp3 Belgijskie media po porażce z Włochami. O szczegółach Beata Płomecka (IAR) 

"Może to złote pokolenie nigdy niczego nie wygrać? Może drużyna uderzyła w szklany sufit, którego nie jest w stanie rozbić?" - pytał retorycznie komentator La Libre Belgique. W De Standaard też pada pytanie, czy to koniec belgijskiej drużyny w tym składzie, gdzie średnia wieku trzech obrońców to 33 lata. Znamienne jest to - jak napisał komentator La Libre Belgique - że najlepszy wczoraj na boisku był 19-letni Doku.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie. 

Czytaj także:

red