more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Paulo Sousa wśród najgorszych trenerów turnieju. "Portugalski hochsztapler"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:40
Portal soccer.ru wybrał najgorszych trenerów Euro 2020. W tym gronie znalazł się selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Rosyjski serwis twierdzi, że szkoleniowiec nie udźwignął powierzonego mu zadania i nie wykorzystał potencjału polskich piłkarzy.
Paulo Sousa
Paulo Sousa Foto: PZPN/mat. pras

Reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy zdobyła tylko jeden punkt w trzech meczach i po fazie grupowej pożegnała się z Euro 2020. Soccer.ru twierdzi, że polscy piłkarze powinni byli spisać się znacznie lepiej, a jednym z winnych klęski jest portugalski selekcjoner.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

"Kilka miesięcy temu otrzymał do dyspozycji dość ciekawą polską drużynę. Absurd związany z zatrudnieniem specjalisty, który większość kariery spędził w trzeciorzędnych klubach, potwierdził kiepski występ Polaków na Euro 2020" - czytamy.

Rosyjscy dziennikarze podkreślają, że selekcjoner dysponował kadrą, która, przynajmniej pod kątem umiejętności poszczególnych zawodników, nie ustępuje rewelacjom turnieju. "Skład reprezentacji Polski na pewno nie jest gorszy od drużyny Czech i może nieźle konkurować z Duńczykami. Spójrzcie gdzie są oni, a gdzie Polacy, którzy zaufali portugalskiemu hochsztaplerowi. Porażki ze Słowacją i Szwedami – wszystko to leży na sumieniu nieszczęsnego Sousy. Jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro 2020" - piszą Rosjanie.

"Dostało się" także innym trenerom. Soccer.ru rozpoczął "wyliczankę" od Stanisława Czerczesowa. "Reprezentacja Rosji pod wodzą bohatera Mistrzostw Świata 2018 zagrała tak obrzydliwie, że po prostu nie można przymknąć oka na tę klęskę. Dwie dotkliwe porażki w trzech meczach, wymęczone zwycięstwo nad debiutującą w turnieju Finlandią i archaiczna taktyka gry prymitywnymi wybiciami do przodu - wszystko to czyni Czerczesowa jednym z trenerskich antybohaterów Euro" - bezlitośnie punktuje szkoleniowca portal.

Portal soccer.ru do grona najgorszych trenerów Euro 2020 wybrał też Senola Gunesa (Turcja), Roberto Martineza (Belgia), Didiera Deschampsa (Francja), Joachima Loewa (Niemcy) i Fernando Santosa (Portugalia).

Czytaj także:

bg