more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Hiszpanie pełni obaw przed meczem z Włochami. "Nawet kiedy grają słabo, są nieźli"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 15:59
Komentatorzy w Hiszpanii spodziewają się zaciętego pojedynku podopiecznych Luisa Enrique we wtorkowym półfinale piłkarskich mistrzostw Europy przeciwko Włochom. Drużynę z Italii porównują do legendarnej amerykańskiej aktorki Mae West, twierdząc, że nawet kiedy gra słabo, wciąż jest dobra.
Reprezentacja Hiszpanii
Reprezentacja Hiszpanii Foto: PAP/EPA/Anatoly Maltsev / POOL

Dziennik “El Mundo” w swoim poniedziałkowym wydaniu wskazuje, że zagrożeniem dla Hiszpanów może być łatwe zmienianie przez Włochów stylu gry, a także fakt, że od rozpoczęcia Euro pokonali oni wszystkie ekipy, które pojawiły się na ich drodze.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

“Italia, niczym Mae West - kiedy jest dobra, to znaczy, że jest bardzo dobra, ale kiedy gra źle, to też jest niezła” - napisał o najbliższym rywalu Hiszpanii madrycki dziennik.

Tymczasem sportowe gazety “Marca” i “AS” wskazują, że po słabym początku Euro ekipa Luisa Enrique scala się i gra coraz lepiej. Twierdzą, powołując się na samych piłkarzy “La Roja”, że atmosfera w kadrze jest “świetna” przed półfinałowym starciem z Włochami.

“Marca” wskazuje, że pomimo zawirowań przed Euro, polegających m.in. na szumie medialnym związanym z brakiem powołań dla kilku kluczowych graczy kadry, m.in. kapitana Sergio Ramosa, a a także przypadkami Covid-19 w zespole, “La Roja” rozpędza się coraz bardziej.

Wydawany w Madrycie stołeczny dziennik przypomina, że w przeszłości mecze Hiszpanów z Włochami na dużych turniejach były zacięte, a czasem również obfitowały w pozasportową agresję.

“Marca” przypomina, że półfinał przeciwko Italii przypada 27 lat po pojedynku z Mundialu w z USA, kiedy w spotkaniu Hiszpanii z Włochami Mauro Tassotti złamał nos Luisowi Enrique. Gazeta publikuje też zdjęcie obu z sezonu 2011-2012, kiedy Hiszpan był trenerem AS Roma, a Tassotti pracował jako asystent szkoleniowca AC Milan. Na fotografii obaj podają sobie ręce w geście pojednania.

Stołeczny dziennik wskazuje, że wraz z sobotnim odpadnięciem Ukrainy, gdzie od 2016 r. Tassotti jest asystentem selekcjonera, zaprzepaszczona została szansa na kolejny pojedynek pomiędzy byłym włoskim obrońcą a Luisem Enrique.

Z kolei dziennik “Sport” odnotowuje, że w prowadzonej przez katalońską gazetę ankiecie aż 46 proc. czytelników uważa, że Hiszpania nie awansuje do finału.


Posłuchaj
01:37 Piotr Kowalczuk przed Hiszpania Włochy Euro.mp3 W Italii wszyscy są pewni zwycięstwa, szczególnie że w piątek Włosi wyeliminowali Belgów - faworytów turnieju. O szczegółach z Rzymu Piotr Kowalczuk (IAR)

 

Posłuchaj
00:40 Piotr Czachowski przed Hiszpania Włochy.mp3 Piotr Czachowski - były reprezentacyjny obrońca, który w przeszłości występował na boiskach włoskiej Serie A - jest przekonany, że Włosi są w stanie awansować do finału (IAR)

Posłuchaj
00:39 Łukasz Gikiewicz przed Hiszpania włochy.mp3 Zdaniem byłego piłkarza m.in. Śląska Wrocław Łukasza Gikiewicza Włochy są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji (IAR)

Posłuchaj
00:47 Arkadiusz Onyszko przed Hiszpania Włochy.mp3 Zdaniem byłego reprezentanta Polski Arkadiusza Onyszki wielkim faworytem są Włosi, ale Hiszpanie mają także swoje atuty (IAR)

Posłuchaj
01:17 Wojciech Kowalewski przed Hiszpania włochy.mp3 W opinii innego byłego bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Kowalewskiego oba zespoły są równorzędne (IAR)

Posłuchaj
01:03 Andrzej Juskowiak przed Hiszpania Włochy.mp3 Były napastnik reprezentacja Polski Andrzej Juskowiak uważa, ze Hiszpania i Włochy są równorzędnymi rywalami (IAR)

     

Wtorkowy półfinał zostanie rozegrany na londyńskim stadionie Wembley. Początek spotkania zaplanowano na 21.00.

Czytaj także: