more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Christian Eriksen obejrzy finał z trybun? UEFA zaprosiła Duńczyka do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 19:16
UEFA zaprosiła piłkarza Christiana Eriksena na finałowy mecz mistrzostw Europy na Wembley. 29-letni Duńczyk miał zawał serca w trakcie swojego pierwszego spotkania Euro i był reanimowany na murawie. Spędził kilka dni w szpitalu. Na razie nie wiadomo, czy 11 lipca przyleci do Londynu.
Christian Eriksen
Christian Eriksen Foto: Forum/Reuters/HANNAH MCKAY
  • Europejska centrala zaprosiła także małżonkę piłkarza oraz sześciu medyków, którzy uratowali mu życie 
  • Pod nieobecność swojej gwiazdy, Duńczycy dotarli aż do półfinału turnieju 
  • Finał odbędzie się na słynnym stadionie Wembley 
Euro 2020 serwis specjalny 1200.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Medycy docenieni 

Zaproszenie wysłane przez szefa UEFA Aleksandra Ceferina jest również dla żony Eriksena oraz sześciu medyków, którzy byli zaangażowani w ratowanie jego życia.

- Zgadza się. Dostaliśmy zaproszenie na finał. Jestem podekscytowany jak dziecko przed rozpakowaniem prezentów w wigilię - przyznał Peder Ersgaard, jeden z medyków.

O krok od tragedii 

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 12 czerwca w trakcie spotkania z Finlandią. W pierwszej połowie Eriksen, nieatakowany przez nikogo, upadł na murawę i stracił przytomność.

Dzięki szybkiej akcji służb medycznych i reanimacji jeszcze na boisku udało się duńskiego piłkarza uratować. Na razie nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić do wyczynowego uprawiania sportu.

Koledzy grają jak z nut 

Dania, bez swojego lidera, dotarła aż do półfinału, w którym w środę zmierzy się z Anglią. Finał zaplanowany jest na 11 lipca na Wembley.

Czytaj także:

/empe