more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Giorgio Chiellini - wyluzowany bohater. Pokonał Hiszpanów już przed karnymi?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 13:02
Giorgio Chiellini podczas półfinału z Hiszpanią popisał się nie tylko doskonałą grą w obronie, ale również zachowaniem przed rzutami karnymi. Jako jeden z kapitanów (drugim był Jordi Alba), uśmiechał się szeroko i przyjacielsko zaczepiał hiszpańskiego piłkarza, pokazując pełen spokój i wiarę w awans. 
Giorgio Chiellini (w środku) przed rzutami karnymi
Giorgio Chiellini (w środku) przed rzutami karnymi Foto: PAP/EPA/Andy Rain / POOL

Nagrania już stały się hitem internetu - sędzia Felix Brych chce rzucić monetą aby wybrać, który z kapitanów będzie miał pierwszeństwo przy wyborze bramki lub kolejności wykonania jedenastek. Kontrast między zawodnikami był widoczny gołym okiem, stremowany Jordi Alba i tryskający uśmiechem Chiellini, zaczepiający i przytulający go niczym młodszego kolegę podczas nieformalnego spotkania.  

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Mowa ciała doświadczonego obrońcy pokazywała absolutny luz i pewność siebie. Po zakończonej serii jedenastek pojawił się komentarze, że zademonstrowanie takiej postawy było kluczowym aspektem psychologicznym, mającym decydujący wpływ na triumf Włochów. 

Serię rzutów karnych reprezentacja Włoch wygrała 4:2, a decydujący strzał oddał Jorginho. W finale podopieczni Roberto Manciniego zmierzą się z wygranym spotkania Anglia - Dania. 

Czytaj także:

kp