more_horiz
Euro 2020

Euro 2020: Donnarumma się nie cieszył... bo nie policzył do pięciu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 09:45
Obronieniem rzutu karnego, wykonywanego przez Bukayo Sakę, Gianluigi Donnarumma zapewnił reprezentacji Włoch mistrzostwo Europy. Bramkarz chwilę po interwencji zachowywał jednak stoicki spokój, co zdziwiło zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami fanów futbolu. Bramkarz wyjaśnił, że... nie wiedział, iż jest to ostatnia "jedenastka" turnieju.
Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Foto: PAP/EPA/Facundo Arrizabalaga / POOL

Reakcja włoskiego bramkarza stała się hitem internetu, zdjęcie kamiennej twarzy Donnarummy stało się już memem.

Donnarumma 1200.jpg
Euro 2020: Donnarumma bohaterem Włoch i piłkarzem turnieju

Włoch właśnie stał się bohaterem i na zawsze przeszedł do historii futbolu ... a zareagował na to, jak kolejną obroną na treningu. Wyjaśnił, że nie przeliczył w głowie, iż był to ostatni strzał piątej serii "jedenastek". 

- Nie świętowałem od razu obronionego karnego, ponieważ nie wiedziałem, że już wygraliśmy. Skupiłem się na arbitrze, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku. Zdałem sobie sprawę z tego że wygraliśmy dopiero, gdy zobaczyłem cieszących się i biegnących w moją stronę kolegów z drużyny - powiedział w rozmowie ze Sky Sport.

Donnarumma wystąpił w każdym z siedmiu meczów Włoch w tegorocznej edycji ME. W pierwszych trzech utrzymał czyste konto, w czwartym został pokonany dopiero w dogrywce. Kilkanaście minut wcześniej został rekordzistą kraju pod względem liczby minut bez puszczonej bramki. Ostatecznie był niepokonany przez 1169 minut.

Czytaj także:

kp