more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: sprawdź ostateczny skład reprezentacji Polski na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:00
Ponad 200  zawodników w biało-czerwonych barwach powalczy o medale w Tokio
Ponad 200 zawodników w biało-czerwonych barwach powalczy o medale w Tokio Foto: PR

Skład reprezentacji Polski na letnie igrzyska olimpijskie w Tokio:

Boks:

-51 kg kobiet – Sandra Drabik
-69 kg kobiet – Karolina Koszewska
-75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik
-63 kg mężczyzn – Damian Durkacz

Gimnastyka sportowa:

wielobój kobiet – Gabriela Sasnal 

Golf:

mężczyźni – Adrian Meronk

Jeździectwo:

WKKW indywidualnie – Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
WKKW drużynowo – Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
rezerwowi: Jan Kamiński (koń Jard), Mateusz Kiempa (koń Libertina)

Judo:

-52 kg kobiet – Agata Perenc
-57 kg kobiet – Julia Kowalczyk
-63 kg kobiet – Agata Ozdoba-Błach
-78 kg kobiet – Beata Pacut
-90 kg mężczyzn – Piotr Kuczera
+100 kg mężczyzn – Maciej Sarnacki

Kajakarstwo:

C1 kobiet (200 m) – Dorota Borowska
K1 kobiet (200 m) – Marta Walczykiewicz
K2 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska
K4 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska/Justyna Iskrzycka/ Helena Wiśniewska
C1 mężczyzn (1000 m) – Mateusz Kamiński
C2 mężczyzn (1000 m) – Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak

Kajakarstwo górskie:

K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
C1 kobiet – Aleksandra Stach
K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak
C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe:

jazda indywidualna na czas kobiet – Anna Plichta
wyścig ze startu wspólnego kobiet – Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Marta Lach
jazda indywidualna na czas mężczyzn – Maciej Bodnar
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie:

wyścig indywidualny kobiet – Maja Włoszczowska
wyścig indywidualny mężczyzn – Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe:

sprint indywidualny kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
sprint drużynowy kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
keirin kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
madison kobiet – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
omnium kobiet – Daria Pikulik
sprint ind. mężczyzn – 2 miejsca*
sprint drużynowy mężczyzn – Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)
keirin mężczyzn – 2 miejsca*
madison mężczyzn – Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski)
omnium mężczyzn – Szymon Sajnok
Kadra: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski + rezerwowi: Nikol Płosaj, Wojciech Pszczolarski, Rafał Sarnecki

Koszykówka 3x3:

Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka:

100 m kobiet – Marika Popowicz-Drapała
400 m kobiet – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
1500 m kobiet – Martyna Galant
100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz
300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
400 m mężczyzn – Karol Zalewski
800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier
maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
maraton mężczyzn – Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski
chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek
chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz
rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk
rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki
rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
rzut młotem mężczyzn – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko
siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek
sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
sztafeta 4x400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
sztafeta 4x00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
sztafeta 4x400 m mieszana – Polska

terminarz Tokio grafika 1200 f

Łucznictwo:

kobiety indywidualnie – Sylwia Zyzańska
mężczyźni indywidualnie – Sławomir Napłoszek
mikst – Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek

Pięciobój nowoczesny:

kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska
mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie:

50 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wasick
200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat
50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska
100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski
200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Konrad CzerniakJakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak)
sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Radosław Kawęcki, Jakub KraskaKacper Majchrzak, Kamil Sieradzki)
sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska (Jan Kozakiewicz, Jakub Kraska, Jakub Majerski, Kacper Stokowski)
sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym – Polska (Kornelia Fiedkiewicz, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Paulina Peda)

* Z UWAGI NA BŁĘDY PROCEDURALNE DO KRAJU WRÓCIĆ MUSIELI: Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Jan Hołub, Bartosz Piszczorowicz i Mateusz Chowaniec 

Podnoszenie ciężarów:

-53 kg kobiet – Joanna Łochowska
- 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus
- 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski

Siatkówka:

turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:

turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:

park kobiet – Amelia Brodka

Strzelectwo:

karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
trap kobiet – Sandra Bernal
skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska

Szermierka

szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska

Taekwondo

-57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz
+67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk

Tenis

singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette
singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak
debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy

kobiety indywidualnie – Li Qian, Natalia Partyka
kobiety drużynowo – Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo

czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka

kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Zapasy

styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina
styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień
styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik
styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki
styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo

RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka
Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna
470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
RS:X mężczyzn – Piotr Myszka
49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego 

Czytaj także:

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem