more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Zwolińska blisko medalu. Świetny debiut polskiej kajakarki

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:45
Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce w finale rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim w Tokio. Był to debiut Polki na igrzyskach olimpijskich.
Klaudia Zwolińska
Klaudia ZwolińskaFoto: PAP/Leszek Szymański

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Zwolińska awansowała do finału z ostatniego, dziesiątego miejsce. W półfinale wystąpiły 24 zawodniczki. 22-letnia zawodniczka Startu Nowy Sącz straciła do faworyzowanej Jessiki Fox prawie sześć sekund (5,91).

Urodzona we Francji Australijka stanęła już w tej konkurencji na podium w dwóch poprzednich igrzyskach - zdobyła srebro w Londynie (2012) oraz brąz w Rio de Janeiro (2016). Jest też wielokrotną mistrzynią świata. Tym razem jednak nie udało jej się wygrać, musiała zadowolić się brązowym medalem. Zwyciężyła Niemka Ricarda Funk, srebro zgarnęła Hiszpanka Maialen Chourraut.

W finale Zwolińska ukończyła swój start z dwoma punktami karnymi i czasem 106,98 s, co w półfinale dałoby jej drugie miejsce. Ostatecznie skończyła rywalizację na piątej pozycji - można traktować to jako bardzo duży sukces i świetny prognostyk na najbliższe lata. Gdyby nie punkty karne, nasza zawodniczka sięgnęłaby po medal.


Posłuchaj
00:13 szczepański.mp3 To bardzo dobry występ naszej 22-letniej zawodniczki, choć trochę szkoda tych kar, powiedział kanadyjkarz górski, olimpijczyk z Londynu - Piotr Szczepański (IAR)

 

Póki co 22-latka zanotowała najlepszy wynik ze wszystkich występów Polaków w Tokio.

Czytaj także:

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także