more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Simone Biles wycofała się także z indywidualnego wieloboju

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:02
Słynna amerykańska gimnastyczka Simone Biles wycofała się z udziału w czwartkowym wieloboju indywidualnym w igrzyskach w Tokio. We wtorek czterokrotna mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro nie dokończyła rywalizacji drużynowej.
Simone Biles
Simone Biles Foto: PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Kolejna rezygnacja 

W oświadczeniu federacja USA podała, że 24-letnia Biles nie wystąpi w wieloboju indywidualnym. Dzień wcześniej zrezygnowała z rywalizacji w wieloboju drużynowym po nieudanym skoku, za który dostała niską ocenę 13,766 pkt. Oficjalnie przekazano, że o wycofaniu zadecydowały "powody medyczne".

- Po badaniu lekarskim Simone Biles wycofała się z wieloboju indywidualnego - poinformowano w środę. Miejsce Biles zajmie jej rodaczka Jade Carey, która była dziewiąta w eliminacjach.

Zgodnie z przepisami międzynarodowej federacji w finale mogą wystąpić maksymalnie dwie zawodniczki z jednego kraju, a kwalifikację z ekipy USA zdobyły Biles i Sunisa Lee.

Co z innymi startami? 

Na razie nie wiadomo, czy Biles wystartuje w następnym tygodniu w kolejnych konkurencjach olimpijskich. Pięć lat temu w Rio zwyciężyła w skoku i ćwiczeniach wolnych (złoto wywalczyła także w wieloboju indywidualnym i drużynowym), zaś w ćwiczeniach na równoważni sięgnęła po brąz.

Czytaj także:

We wspomnianych zawodach drużynowych w Tokio triumfowały gimnastyczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Srebro wywalczyły Amerykanki, osłabione w finale brakiem swojej gwiazdy Biles, a brąz dla Brytyjek.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także