more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: skręciła kostkę, ale zdobyła złoto. Florecistka Martianowa bohaterką Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 20:06
Marta Martianowa na początku finałowego meczu florecistek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego z Francuzkami w igrzyskach w Tokio doznała poważnego skręcenia kostki, ale mimo to dokończyła rywalizację i pomogła koleżankom sięgnąć po złoto. Planszę opuściła jednak na wózku.
Marta Martianowa opatrywana przez lekarzy
Marta Martianowa opatrywana przez lekarzy Foto: Forum/Reuters/MAXIM SHEMETOV

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Nie mogła być zmieniona 

22-letni Martianowa, najniżej notowana indywidualnie z reprezentacyjnej czwórki, zastąpiła w półfinałowym starciu z Amerykankami (45:42) Adelinę Zagidullinę. Regulamin zmagań olimpijskich dopuszcza wejście rezerwowej, ale inaczej niż w przypadku mistrzostw świata czy Europy, to może być jedyna zmiana.

Martianowa na początku finału, w walce z Pauline Ranvier w trzeciej z dziewięciu rund, doznała poważnego urazu kostki. Praktycznie nie mogła chodzić, ale po opatrzeniu nogi przez lekarzy wróciła na planszę.

Czytaj także:

Nie chciała zawieść drużyny 

W całym meczu, wygranym 45:34, odnotowała plus trzy trafienia.

- To wszystko było bardzo trudne. Ból był straszny, ale też kwestia emocjonalna miała olbrzymie znaczenie. Czułam, że nie mogę zawieść koleżanek. Byłam skołowana, w pewnym momencie nie wiedziałam, co robić. Gdy się nieco uspokoiłam, wiedziałam, że musze wstać i wrócić na planszę - komentowała florecistka z Kazania.

Rosyjscy szermierze w formie 

Drugi medal w Tokio zdobyła liderka światowego rankingu Inna Derigłazowa, która indywidualnie była druga, po porażce w finale z Amerykanką Lee Kiefer. To jej czwarty w karierze medal olimpijski. Skład drużyny uzupełniła Larysa Korobiejnikowa, która indywidualnie była z kolei trzecia.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Szermierze Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyli dotychczas pięć medali w zawodach szermierczych, w tym dwa złote, i są na razie najbardziej utytułowaną nacją.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także