more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020. Malwina Kopron: bliscy wierzyli w ten medal bardziej niż ja

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 02:01
Malwina Kopron wywalczyła w Tokio brązowy medal olimpijski w rzucie młotem, odnosząc największy sukces w karierze. - Moi bliscy wierzyli w ten krążek chyba bardziej niż ja - zaznaczyła niespełna 27-letnia lekkoatletka.
Malwina Kopron
Malwina Kopron Foto: PAP/Leszek Szymański

Lekkoatletka jeszcze przed ostatnią kolejką plasowała się w finale na drugim miejscu. W ostatniej próbie wyprzedziła ją jednak Chinka Zheng Wang. Ostatniej części konkursu Polka z nerwów już nie oglądała. Zaleciła jej to także Anita Włodarczyk. Starsza i bardziej utytułowana rodaczka dała jej znać, gdy okazało się, że znajdzie się na podium.

Czytaj także:
włodarczyk 1200.jpg
Tokio 2020: Anita Włodarczyk ze złotem, Malwina Kopron z brązem. Wielki konkurs Polek

- Patrzę na Anitę, a ona kiwa głową. A ja wtedy: ale to co, już jestem medalistką?. Szczerze mówiąc, to nie myślałam, że Chinka się zbierze w sobie. Było ciężko, bo były we mnie już takie emocje, że nie wiem, co bym musiała zrobić, żeby rzucić 77 m - przyznała Malwina Kopron.

Choć wywalczyła swój pierwszy w karierze olimpijski krążek, to jak na razie nie do końca dociera do niej własny sukces. - Pewnie dopiero jutro zdam sobie z tego sprawę, gdy już zawiśnie na mojej szyi - zaznaczyła, nawiązując do środowej ceremonii medalowej.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ <<<

Czytaj także:

Królowa Włodarczyk i księżniczka Kopron 

Czytaj także:
serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Wtorkową rywalizację w efektownym stylu wygrała Anita Włodarczyk. Zdobyła tym samym swój trzeci z rzędu złoty medal na igrzyskach. - Jej historia jest niesamowita. Jest królową rzutu młotem, a ja zostałam nazwana księżniczką. Biorę to w ciemno - zapewniła zawodniczka AZS UMCS Lublin.

Zwróciła uwagę, że ją i utytułowaną rodaczkę dzielą nie tylko liczba sukcesów w najważniejszych imprezach, ale także wiek i warunki fizyczne. - Nie mam aż tak dobrych warunków fizycznych jak Anita. Nie wiem, co trzeba byłoby zrobić, by rzucić 83 m w moim przypadku. Ale choć jestem jedną z drobniejszych młociarek, to miałam duże rezerwy dziś - stwierdziła, nawiązując do rekordu świata Włodarczyk.

Malwina Kapron, której trenerem jest jej dziadek Witold, odnalazła również pewną analogię do dominatorki rywalizacji młociarek. - Też miałam kilka ciężkich lat pod względem zdrowotnym. Przeszłam operację. Obecnie jest lepiej - zdrowotnie i technicznie. Ale moi bliscy wierzyli w ten medal chyba bardziej ode mnie. Zachowałam jednak zimną krew i pokazałam, że marzenia się spełnia, bo same się nie spełniają. Ale prawda jest taka, że moi bliscy wierzyli w ten krążek chyba bardziej - zaznaczyła.


Posłuchaj
01:35 kopron.mp3 Po ceremonii dekoracji z trzecią w historii polską medalistką olimpijską w młocie, po Kamili Skolimowskiej i Anicie Włodarczyk, rozmawiał Rafał Bała (IAR)

 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

jbt

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także