more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill wicemistrzyniami olimpijskimi. Pasjonujący bój o srebro

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 09:04
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill sięgnęły po srebrny medal w żeglarskiej klasie 470. Polki szybko mogły być pewne brązu igrzysk, jednak skutecznie podjęły walkę o drugie miejsce, wygrywając z Francuzkami.
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-HillFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis. 

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Żeglarki Skrzypulec i Ogar-Hill były liderkami po sześciu startach, ale w niedzielę spadły na drugą lokatę. We wtorek zanotowały najgorszy występ w regatach – w stawce 21 załóg dwa razy dopłynęły na metę na 15. miejscu, co sprawiło, że do środowego podwójnie punktowanego wyścigu medalowego z udziałem 10 czołowych załóg przystąpiły z trzeciej pozycji.

Polki traciły do prowadzących Brytyjek Hannah Mills (to aktualna mistrzyni olimpijska oraz wicemistrzyni igrzysk z Londynu z 2012 roku) i Eilidh McIntyre 18, a do drugich, brązowych medalistek igrzysk w Rio de Janeiro z 2016 roku Francuzek Camilli Lecointre i Aloise Retornaz cztery4 punkty.

Czytaj także:

Aby stanąć na najniższym stopniu podium, w środę musiały być minimum piąte. Czwarte Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol traciły do nich dziewięć punktów, jednak w medalowym wyścigu cały czas walczyły o srebro.

Dość szybko zdołały powiększyć przewagę nad Słowenkami i mogły być spokojne o brąz, do końca toczyły jednak bój z Francuzkami. Bezkonkurencyjne okazały się Brytyjki, a Polki osiągnęły swój cel i sięgnęły po srebro. 


Posłuchaj
01:48 janisz skrzypulec hill.mp3 Finiszowe metry medalowego wyścigu relacjonował na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Andrzej Janisz (IAR)

 

To siódmy medal biało-czerwonych podczas igrzysk w Tokio. Finałowe wyścigi w klasie 470 kobiet i mężczyzn zakończyły żeglarskie zmagania na olimpijskim akwenie w Enoshimie.

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także