more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: złoto Amerykanki Valente w omnium. Pech Pikulik

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 07:24
Daria Pikulik wycofała się z rywalizacji po drugiej konkurencji omnium - wyścigu na tempo na torze kolarskim w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka miała upadek w trakcie pierwszej konkurencji scratch. Złoto zdobyła Amerykanka Jennifer Valente, srebro wywalczyła Japonka Yumi Kajihara, a trzecia była Holenderka Kirsten Wild.
Jennifer Valente
Jennifer Valente Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.  

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Valente, czterokrotna mistrzyni świata w drużynie, która w Tokio prowadziła od pierwszej konkurencji, zgromadziła 124 pkt. Japonka, aktualna mistrzyni świata rywalizację zakończyła z dorobkiem 110 pkt. Trzecia Holenderka zgromadziła na swoim koncie 108 pkt.

Broniąca tytułu mistrzyni olimpijska Brytyjka Laura Kenny, która miała w pierwszej konkurencji upadek uplasowała się na szóstej pozycji gromadząc 96 pkt.

W omnium kobiet wystartowała Daria Pikulik, brązowa medalistka mistrzostw świata, które odbyły się w Berlinie w 2020 roku. Polka nie z własnej winy miała upadek w pierwszej konkurencji scratch i po drugiej się wycofała.

- Po kraksie jestem tak poobijana, że nie mogłam kontynuować jazdy. Pech, ale się nie poddaję, za trzy lata są następne igrzyska - powiedziała w wywiadzie dla TVP.

Posłuchaj
02:59 Pikulik.mp3 Z Pikulik rozmawiał Dariusz Urbanowicz (IAR) 

Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia. 

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Wyniki omnium kobiet w kolarstwie torowym:

1. Jennifer Valente (USA) 124 pkt
2. Yumi Kajihara (Japonia) 110
3. Kirsten Wild (Holandia) 108
4. Amalie Dideriksen (Dania) 103
5. Anita Stenberg (Norwegia) 97
6. Laura Kenny (W. Brytania) 96
7. Maria Martins (Portugalia) 95
8. Clara Copponi (Francja) 85
...
Daria Pikulik - nie ukończyła po upadku

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także