more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: 40-letnia Potkonen najstarszą medalistką olimpijską w boksie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 10:43
40-letnia Finka Mira Potkonen została najstarszą medalistką olimpijską w boksie. W igrzyskach w Tokio zdobyła brąz w wadze lekkiej (60 kg). Triumfowała Irlandka Kellie Harrington.
Mira Potkonen
Mira PotkonenFoto: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ
  • Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.  

Potkonen powtórzyła sukces sprzed pięciu lat z Rio de Janeiro, ale tym razem nie ukrywała rozczarowania półfinałową porażką z Brazylijką Beatriz Ferreirą.

Potkonen urodziła się pod nazwiskiem Mira Miettinen 17 listopada 1980 roku. Boksem zajęła się dopiero po urodzeniu drugiej córki, a miała już wtedy 27 lat. Początkowo chciała schudnąć po ciąży, ale potem trener zachęcił ją do startu w zawodach.

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Międzynarodowe sukcesy zaczęła odnosić w 2016 roku, czyli mając 35 lat. W jej dorobku są medale igrzysk, mistrzostw świata i Europy.

W pięściarstwie olimpijskim obowiązuje limit 40 lat (wcześniej wynosił on 34), ale ze względu na przełożenie igrzysk na 2021 rok Potkonen mogła wziąć udział w turnieju w Japonii mając prawie 41.

W Tokio zapisała się w historii nie tylko jako najstarsza medalistka w boksie, ale też jako pierwsza sportsmenka z Finlandii, która sięgnęła po medal olimpijski w dwóch kolejnych imprezach. Jej trenerką jest Maarit Teuronen.

W turnieju olimpijskim w Tokio boksowała także m.in. 39-letnia Karolina Koszewska (69 kg). Odpadła w 1/8 finału.

Posłuchaj
00:59 Koniec IO.mp3 Kończą się igrzyska olimpijskie w Tokio. O szczegółach - Witold Banach (IAR)

Igrzyska w Tokio zakończą się 8 sierpnia. 

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

sztafeta tokio 1200.jpg
Tokio 2020: prezes PKOl zadowolony z igrzysk. "Najlepsze dla Polski w XXI wieku" [TYLKO U NAS]

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także