- Igrzyska w Tokio zakończyły się 8 sierpnia
- Kolejne letnie IO zaplanowano w Paryżu w 2024 roku
Fotografia Ukrainki z mistrzynią olimpijską zamieszczona na portalach społecznościowych wywołała społeczne oburzenie ze względu na agresję Rosji na Ukrainę, aneksję Krymu i trwający od 2014 r. konflikt zbrojny w Donbasie.
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY
- Jak tylko wróci (lekkoatletka - przyp. red.) z Tokio spotkam się z nią. Sportowcy reprezentujący Ukrainę w zawodach międzynarodowych muszą rozumieć, że przedłużająca się wojna rosyjsko-ukraińska niesie ze sobą pewne ograniczenia i odpowiedzialność - napisała na Facebooku wiceminister obrony Anna Maliar.
Lasickiene, mistrzyni globu z 2017 i 2019 r., od lat mówi głośno o potrzebie walki z dopingiem w swoim kraju i otwarcie krytykuje władze, nie tylko federacji lekkoatletycznej, które jej zdaniem robią zbyt mało, by uporać się z tym problemem.
01:01 PKOl podsumowanie.mp3 Prezes PKOl ocenił występ polskich sportowców w Tokio (IAR)
W Tokio 28-latka urodzona w Prochładnym, w autonomicznej republice Kabardo Bałkarii w zachodniej części Kaukazu Północnego, jako jedyna pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,04 m. Ukraińska nastolatka, wicemistrzyni świata z 2019 r., skoczyła 2 m, a srebro wywalczyła 24-letnia Australijka Nicola McDermott (2,02).
Czytaj także:
