more_horiz

Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: problemy Ukrainki Mahuczich. Zdjęcie z mistrzynią olimpijską Lasickiene wywołało reakcję krajowych władz

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 11:45
19-letniej Ukraince Jarosławie Mahuczich radość z brązowego medalu igrzysk w skoku wzwyż popsuły negatywne komentarze dotyczące jej zdjęcia z triumfatorką Marią Lasickiene z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Ministerstwo Obrony Ukrainy zapowiedziało, że poprosi lekkoatletkę o wyjaśnienia.
Podium skoku wzwyż na IO w Tokio
Podium skoku wzwyż na IO w TokioFoto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
  • Igrzyska w Tokio zakończyły się 8 sierpnia
  • Kolejne letnie IO zaplanowano w Paryżu w 2024 roku 

Fotografia Ukrainki z mistrzynią olimpijską zamieszczona na portalach społecznościowych wywołała społeczne oburzenie ze względu na agresję Rosji na Ukrainę, aneksję Krymu i trwający od 2014 r. konflikt zbrojny w Donbasie.

grafika (wersja artykułowa) 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

- Jak tylko wróci (lekkoatletka - przyp. red.) z Tokio spotkam się z nią. Sportowcy reprezentujący Ukrainę w zawodach międzynarodowych muszą rozumieć, że przedłużająca się wojna rosyjsko-ukraińska niesie ze sobą pewne ograniczenia i odpowiedzialność - napisała na Facebooku wiceminister obrony Anna Maliar.

Lasickiene, mistrzyni globu z 2017 i 2019 r., od lat mówi głośno o potrzebie walki z dopingiem w swoim kraju i otwarcie krytykuje władze, nie tylko federacji lekkoatletycznej, które jej zdaniem robią zbyt mało, by uporać się z tym problemem.

Posłuchaj
01:01 PKOl podsumowanie.mp3 Prezes PKOl ocenił występ polskich sportowców w Tokio (IAR)

Tokio 28-latka urodzona w Prochładnym, w autonomicznej republice Kabardo Bałkarii w zachodniej części Kaukazu Północnego, jako jedyna pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,04 m. Ukraińska nastolatka, wicemistrzyni świata z 2019 r., skoczyła 2 m, a srebro wywalczyła 24-letnia Australijka Nicola McDermott (2,02).

Czytaj także:

Partnerzy

Partner

Zobacz także

Zobacz także